Економіка

Пластикові пакети українцям почнуть продавати за новими правилами

Нові правила набувають чинності з 1 лютого цього року

Вже за кілька днів в Україні почнуть продавати пластикові пакети за новими правилами. Нові правила набувають чинності з 1 лютого цього року.

Про нові правила повідомляло Мінекономіки.

З 1 лютого українські магазини зобов’язали продавати пластикові пакети за ціною не менше ніж 2 грн. Це суттєве зростання, тому що ціни на пакетики на сьогоднішній день становлять від 1 до 12 копійок.

З 1 лютого встановлено нові ціни: 2 грн. для пакетів без ручок та бічних складок; 2,50 грн для пакетів без ручок, але з бічними складками або з ручками, але без бічними складками; 3 грн для пакетів з ручками та бічними складками.

При цьому зазначені мінімальні ціни. У мережі можуть бути встановлені вищі ціни на пакетики.

При цьому в Україні з березня заборонять розповсюдження пакетів завтовшки до 50 мікрометрів. А з 1 січня 2023 року заборонять використання всіх пакетів завтовшки до 50 мікрометрів.

Зазначимо, як повідомлялося, в Україні з 10 грудня заборонено прості пластикові пакети. За їхніх українців каратимуть. Кому загрожують штрафи за «маєчки»?

Нагадаємо, більшість супермаркетів вже запропонували альтернативу своїм клієнтам, а саме різноманітні мішечки, сіточки та еко-сумки. Коштує така заміна відчутно дорожче – від 25 до 40 гривень.

В Україні з 10 березня 2022 року забороняється продавати та розповсюджувати в магазинах та закладах громадського харчування надтонких, тонких та оксорозкладних пластикових пакетів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України