Найпопулярніші планшети в Україні — Apple iPad. За ними вишиковуються цілі черги, незважаючи на значний цінник. Чим так приваблює продукція американського бренду, і чи варто за неї переплачувати? Розбираємось нижче.
Планшети Apple: елегантність, продуктивність, iOS
Тяга до мінімалізму — відома «фішка» Apple. Смартфони в них тільки iPhone, ноутбуки тільки MacBook, а планшети лише iPad. Гаджети прямокутної форми з фірмовим «відкусаним» яблуком на задній кришці з року в рік стають тоншими й більшими, а в іншому зовні майже не відрізняються один від одного. Їх обирають за надійність, простоту та стиль. Володіти АйПадом означає зарекомендувати себе як ділову людину зі статусом у суспільстві.
iPad працює на фірмовій «операційці» Apple — iOS. Власна ОС бренду відрізняється продуктивністю, зручним інтерфейсом та безпекою. Вона не потребує антивірусів: компанія досконально тестує софт на наявність шкідливих «жучків» перед випуском. Є в надмірній потязі до безпеки й мінуси: завантажити сторонню програму, якої немає в офіційному віртуальному магазині App Store, не вдасться.
iOS сподобається діловим людям: вона «нафаршована» корисними програмами на зразок iWork для редагування текстових документів або iMessage для комфортного спілкування. Власники кількох видів «яблучних» гаджетів (наприклад, планшет+смартфон+розумний годинник) можуть синхронізувати пристрої між собою. А ось дружити з іншими операційними системами iOS не хоче: навіть проста передача файлів через Bluetooth із гаджетів інших брендів може закінчитися провалом.
Крім своєї «операційки», iPad має ряд інших плюсів:
-
Яскравість екрана. Запатентований дисплей Retina приваблює насиченим кольором, чіткістю і деталізованістю кадрів.
-
Потужні акумулятори. Пропрацювати 10 днів в автономному режимі без підзарядки — цілком посильне для АйПад завдання.
-
Швидке «залізо». Планшети Apple iPad буквально літають, не підвисають навіть при завантаженні ресурсомістких додатків. Виробник оптимізує ПЗ під підібране своїми ж інженерами залізо, тому техніка не гальмує.
-
Якісне відео та фото. «Яблучні» камери хвалять навіть професійні фотографи, що вже говорити про найпростіших користувачів. Фронтальний модуль оснащується Facetime для відеоконференцій.
-
Відмінний вибір програм на App Store. В офіційному магазині можна знайти програму на будь-який смак, від корисних месенджерів до найпопулярніших іграшок.
Є Apple iPad і мінуси. Наприклад, високий % платних ігор та програм, що зовсім не подобається користувачам у вік вседоступності. Навіщо платити за те, що можна знайти в інтернеті? Залежність від Itunes для синхронізації із системою — другий мінус. Більшість iPad не підтримує SD-карти та USB — здавалося б, дрібниця, але неприємно.
Проте найбільша вада «яблучної» техніки — ціна. Планшети Apple коштують на 40-50% дорожче за гаджети інших брендів з аналогічним набором параметрів. Погляди користувачів поділяються: одні запевняють, що вартість обгрунтована якістю і продуктивністю техніки, інші вважають, що переплачують за бренд. Втім, якщо є можливість заплатити більше за якісний девайс, чому б і ні?