Новини з Австрії

Нічні поїзди у Європі набирають популярність

На тлі глобального потепління європейці все частіше задаються питанням про вибір екологічних видів транспорту

На цьому тлі в Європі зріс попит на залізничні перевезення і Австрійські залізниці (ÖBB) навіть вирішили відновити нічні поїзди. Deutsche Bahn покинув бізнес нічних поїздів і австрійці перейняли його частину. Під маркою «Nightjet», заснованої на «Railjet», 18 ліній нічних поїздів призначені для того, щоб донести австрійський затишок і екологічну свідомість до пасажирів ÖBB. Здавалося б, в століття високих швидкостей і достатку авіакомпаній-лоукостерів спальні вагони повинні були б сприйматися як анахронізм. Однак на ділі виявилося зовсім навпаки. У 2019 кількість пасажирів на «Nightjet» зросла до 20 відсотків.

З 20 січня по маршруту Відень-Брюссель два рази в тиждень почав курсувати нічний поїзд. І судячи по числу проданих квитків – попит на нього є, навіть незважаючи на те, що час у дорозі складає близько 15 годин. Зате з комфортом, до того ж можна спокійно працювати, благо в вагонах є бездротовий інтернет.

Зі зміною розкладу в грудні 2020 року нічний поїзд також буде ходити в Амстердам. Інший напрямок в даний час обговорюються. Існує поетапний план розширення до 2026 року – нічні поїзди в Париж, Барселону і на північ Європи.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України