Авторські статті

Північна Європа готується до оборони від Росії

Фото: Tim Freccia / AP

П’ять країн Північної Європи – Швеція, Норвегія, Фінляндія, Данія та Ісландія – вирішили посилити військову співпрацю один з одним, щоб протистояти «загрозі з боку Росії». В оприлюдненій заяві міністрів оборони п’яти країн сказано: «Російська армія кидає нам виклик біля наших кордонів».

Спільна заява була опублікована норвезької газетою Aftenposten. З неї випливає, що військові міністри Швеції, Норвегії, Фінляндії, Данії та Ісландії домовилися посилити співпрацю у сферах військової промисловості, розвідданих і високотехнологічних розробок. Крім того, планується проводити більше спільних військових навчань. Наприклад, у травні в Швеції і Норвегії мають відбутися навчання ВПС країн Північної Європи. У них, як очікується, візьмуть участь і американські льотчики.

У заяві п’яти міністрів оборони згадується про «зростаючу військову та розвідувальну активність (Росії -” Комерсант “) на Балтиці й біля наших північних районів». У зв’язку з цим було прийнято рішення посилити співпрацю у військовій сфері з країнами Балтійського регіону – Латвією, Литвою, Естонією.

«Виникають загрози, не враховувати які ми не можемо»
Росія продовжує зміцнювати свій оборонний потенціал, виступати проти втручання у внутрішні справи суверенних держав і буде враховувати ескалацію конфліктів в стратегічно важливих для неї районах
«Дії Росії представляють вкрай серйозний виклик європейській безпеці. Російська пропаганда і політичне маневрування мають на меті посіяти розлад між державами та організаціями, такими як НАТО і Євросоюз, – йдеться в заяві. Російське керівництво показало, що готове використовувати військові методи для досягнення своїх політичних цілей, навіть якщо при цьому порушуються принципи міжнародного права » .

Відзначимо, що заява міністрів прозвучала після того, як президент Росії Володимир Путін анонсував масштабні навчання, які «охоплять всі військові округи, види і роди військ». «Військове будівництво, зміцнення оборонного потенціалу будуть і надалі йти системно і послідовно. Всі ми добре розуміємо, що це найважливіший фактор суверенного, сталого розвитку Росії, застава мирного, спокійного життя мільйонів наших громадян », – зазначив президент.

Павло Тарасенко для “Комерсант”

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.