Північна Європа готується до оборони від Росії

Фото: Tim Freccia / AP

П’ять країн Північної Європи – Швеція, Норвегія, Фінляндія, Данія та Ісландія – вирішили посилити військову співпрацю один з одним, щоб протистояти «загрозі з боку Росії». В оприлюдненій заяві міністрів оборони п’яти країн сказано: «Російська армія кидає нам виклик біля наших кордонів».

Спільна заява була опублікована норвезької газетою Aftenposten. З неї випливає, що військові міністри Швеції, Норвегії, Фінляндії, Данії та Ісландії домовилися посилити співпрацю у сферах військової промисловості, розвідданих і високотехнологічних розробок. Крім того, планується проводити більше спільних військових навчань. Наприклад, у травні в Швеції і Норвегії мають відбутися навчання ВПС країн Північної Європи. У них, як очікується, візьмуть участь і американські льотчики.

У заяві п’яти міністрів оборони згадується про «зростаючу військову та розвідувальну активність (Росії -” Комерсант “) на Балтиці й біля наших північних районів». У зв’язку з цим було прийнято рішення посилити співпрацю у військовій сфері з країнами Балтійського регіону – Латвією, Литвою, Естонією.

«Виникають загрози, не враховувати які ми не можемо»
Росія продовжує зміцнювати свій оборонний потенціал, виступати проти втручання у внутрішні справи суверенних держав і буде враховувати ескалацію конфліктів в стратегічно важливих для неї районах
«Дії Росії представляють вкрай серйозний виклик європейській безпеці. Російська пропаганда і політичне маневрування мають на меті посіяти розлад між державами та організаціями, такими як НАТО і Євросоюз, – йдеться в заяві. Російське керівництво показало, що готове використовувати військові методи для досягнення своїх політичних цілей, навіть якщо при цьому порушуються принципи міжнародного права » .

Відзначимо, що заява міністрів прозвучала після того, як президент Росії Володимир Путін анонсував масштабні навчання, які «охоплять всі військові округи, види і роди військ». «Військове будівництво, зміцнення оборонного потенціалу будуть і надалі йти системно і послідовно. Всі ми добре розуміємо, що це найважливіший фактор суверенного, сталого розвитку Росії, застава мирного, спокійного життя мільйонів наших громадян », – зазначив президент.

Павло Тарасенко для “Комерсант”

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh