Південна Корея вперше відправляє контейнеровоз з Азії до Європи через Арктику, щоб перевірити можливості Північного морського шляху для регулярних комерційних перевезень.
Судно Panstar Acro має вийти з порту Пусан сьогодні ввечері та пройти через Берингову протоку вздовж російського узбережжя, після чого попрямує до британського Фелікстоу, Роттердама та польського Гданська. Поїздка триватиме орієнтовно 40–45 днів.
Корейська компанія PanStar спеціально підготувала Panstar Acro до плавання в полярних водах. На борту судна можна розмістити до 2786 стандартних контейнерів. Головна мета рейсу — перевірити, наскільки Північний морський шлях придатний для регулярних перевезень між Азією та Європою.
Маршрут через Арктику приблизно на сім тисяч кілометрів коротший за традиційний шлях через Суецький канал і може скоротити час доставки приблизно на 10 днів. У Сеулі вважають, що Арктика може стати альтернативою звичним торговельним маршрутам на тлі геополітичних ризиків, і розраховують зробити перевезення Північним морським шляхом регулярними до 2030 року.
Південна Корея приєднується до конкуренції не першою. 15 серпня китайський контейнеровоз Dubai Tower вийшов з Нінбо в подібний рейс до Європи. Китайська компанія Sea Legend планує в перспективі запустити на цьому маршруті регулярні щотижневі рейси протягом сезону, вільного від льоду.
Екологи попереджають, що розвиток судноплавства в Арктиці може додатково прискорити танення льодів. Найбільші світові перевізники, зокрема Maersk, MSC та Hapag-Lloyd, поки що відмовляються від використання арктичних маршрутів.
