Економіка

Південна Корея відмовилася вводити жорсткий карантин і перемагає коронавірус

Південна Корея показує світові ліберальний спосіб боротьби з коронавірусом. Сеул справляється з епідемією завдяки всеохоплюючому  тестуванні, свободі інформації, суспільній довірі, без жорстких заходів щодо обмеження пересувань транспорту і людей.

Південна Корея показує непогані результати без використання драконівських заходів. Корейцям вдалося переломити хід лавиноподібного зараження, відсоток летальних випадків тут набагато нижче середнього в світі, значно нижче, ніж в Китаї та Італії.

Про це пише видання Haggin

Корея як демократична держава цінує глобалізацію і плюралістичне суспільство. Тому ми віримо, що повинні переступити обмеження конвенційного підходу до боротьби з заразною хворобою, – сказав нещодавно міністр охорони здоров’я Південної Кореї Кім Ган Лі. – Чим швидше, прозоріше і доступнішим ми зробимо інформацію, тим більше людей буде вірити уряду. І люди почнуть поводитися раціонально, для загального блага.

Ще до недавнього часу Південна Корея була другою після Китаю державою за темпами поширення коронавіруса. На стику лютого та березня тут щодня фіксувалося до 500 випадків захворювання і висловлювалися побоювання, що спалах не вдасться зупинити.

В цей же час почалася велика епідемія в Італії.

Трьома тижнями пізніше в Італії оголосили про більш ніж 4000 знову заражених і про 600 смертях за одну добу.

У Кореї ж в останні дні кількість щоденних фактів захворювання на Covid-19 не перевищує 200. А в минулу п’ятницю загальне число смертей з початку епідемії склала 102 випадки. Відсоток смертей там становить трохи більше 1 відсотка, в той час, як в Китаї ця цифра, за офіційними даними, називалася, як неповні 4 відсотки, а в Італії більше 10!

На відміну від Китаю та Італії, в Кореї мільйонам людей не заборонено виходити з дому або переміщатися. Такі жорсткі заходи не були введені навіть в найбільш уражених епідемією місцях, таких як місто Даегу і в провінції Північний Кенсан. Корея не закрила кордонів, хоча ввела карантинний режим для прибуваючих з Європи.

– У нас немає заборони виходити з дому. Частина магазинів і ресторанів відкрита, проте не всі – люди обережні. Автобуси і метро працюють добре, тільки пасажири використовують гель для дезінфекції рук, – сказав польському агентству ПАП житель міста Гумі провінції Північний Дйонсан До Му Чжон.

Замість заборон південнокорейська влада вирішила відкрито інформувати про виявлені випадки зараження в країні, але перш за все про обстеження великої кількості людей і спостереженні та ізоляції тих, які мали контакт з діагностованими пацієнтами. Сформульовані рекомендації : не виходити з дому, уникати місць, де збираються люди, а суспільство розсудливо слідкувала цим застереженням. В країні щодня проводиться близько 20 тисяч тестів на вірус.

– Мій знайомий подзвонив і сказав, що повинен дотримуватися карантину, сидячи вдома протягом двох тижнів, так як один з клієнтів його магазину заразився. Через два дні від уряду йому були доставлені їжа та інші продукти на два тижні. Магазин був продезінфікований, – каже Ко Му Чжон. Він додав, що тести на коронавірус в Південній Кореї безкоштовні для тих, у кого є ознаки хвороби. Для інших такий тест обійдеться приблизно в 100 євро.

У той же час тут закриті дитячі садки, основні і середні школи. Початок навчального процесу  вже переносилося тричі, в цілому, на п’ять тижнів. Учні все ще не повернуться в школи до 6 квітня.

Досвід Південної Кореї дуже цінний з точки зору консолідації суспільства. Але, на жаль, він навряд чи підійде реаліям Італії, Франції, Іспанії або України. Тому що тут мова йде про абсолютно різні ментальні і основи громадської організації.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України