Техно

Південна Корея працює над бойовим винищувачем F-50 на експорт для заміни Су та МіГ

За такою розробкою стоїть цікава маркетингова стратегія

Джерело: Defence Express

Південнокорейська оборонна компанія Korea Aerospace Industries (KAI) поставила перед собою мету захопити мінімум 50% усього світового ринку одномісних легких бойових літаків із своєю розробкою під індексом F-50. Це буде по суті незначна модифікація навчально-бойового FA-50, котрий уже має свій експортний успіх.

Передбачається, що безпосередні роботи над цим літаком стартують в 2024 році, завершення розробки заплановано на 2028 рік, а всього KAI планує продати 300 перспективних F-50. Про це пише портал Scramble.ln.

Південна Корея працює над бойовим F-50 на експорт для заміни Су та МіГ

Рендер перспективного F-50, джерело – Kim Minseok

На даний момент передбачається, що одномісний бойовий F-50 матиме вцілому ідентичний зовнішній вигляд, як у FA-50. Але замість місця для другого пілота літак отримає додатковий паливний бак, також передбачається установка штанги дозаправки.

Міноборони Південної Кореї не проявило жодного інтересу до F-50, бо воліло зосередити ресурси на програмі винищувача п’ятого покоління KF-21. Відтак KAI розраховує продавати F-50 на експорт, і сподівається, що першим покупцем цього літака стане Малайзія, котра вже раніше купила FA-50 та шукає заміну своїм Су-30.

Рендер перспективного F-50, зображення з відкритих джерел
Рендер перспективного F-50, зображення з відкритих джерел

 

Загалом південнокорейська KAI планує продавати свій F-50 саме в ті країни, які шукають заміну своїм літакам радянського зразка МіГ та Су, або ж країнам, що досі експлуатують західні F-5 та A-4.

Раніше Defense Express розповідав, що румуни розказали про свій перехід з МиГ-21 на F-16, і там цікаво.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України