Новини з Австрії

Після початку широкомасштабного наступу росіян в Україні житель Відня економить на опаленні у квартирі

Житель Відня живе у квартирі за 15 градусів і навіть отримав назад 500 євро від постачальника енергії

Як експеримент Андре Вольф запровадив для себе радикальний курс жорсткої економії — і тепер навіть отримав від свого постачальника енергії 500 євро.

Електрична ковдра, затишний комбінезон, а коли стає зовсім холодно, кілька хвилин на доладному велосипеді: це все, що потрібно Андре Вольфу, щоб зігрітися. Після початку війни в Україні він та його співмешканка опалюють свою квартиру у Відні лише тоді, коли ртутний стовпчик у квартирі опускається нижче 15 градусів. «З одного боку, щоб показати, скільки енергії можна заощадити, ведучи екологічно чистий спосіб життя, — з іншого боку, бо я просто скупий», — сміється корінний німець.

Для свого експерименту чоловік на свій вибір переключився з газової плити на невеликі електроприлади, приймає холодний душ і утеплює вікна полістироловими панелями в особливо холодні ночі. Результат майже через рік: «Минулого року ми скоротили споживання газу на 75 відсотків». У той час як інші стогнуть про високі доплати, 45-річний чоловік навіть отримав назад від свого постачальника енергії 500 євро, незважаючи на зростання цін на електроенергію та газ.

Звісно, такий радикальний курс жорсткої економії підходить не всім, визнає Вольф. “Якби в мене були діти, наприклад, це було б неможливо”. Після того, як його історія стала надбанням громадськості завдяки статті в газеті «Стандарт», в Інтернеті навіть з’явилися повідомлення з ненавистю та телефонні дзвінки із погрозами його роботодавцю, асоціації мімікаму. «Дехто реагує такими нападами на доказ того, що екологічно свідоме життя можливе», — каже Вольф, пояснюючи бурхливу реакцію на свою холодну квартиру.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України