Після відмови від паління – що відбувається з організмом

Незважаючи на згубний шкоду тютюнопаління, чоловіки і жінки у всьому світі продовжують курити, подаючи поганий приклад підростаючому поколінню. Сьогодні кількість любителів сигарет не лише зростає, але й молодіє з кожним роком? і якщо раніше мали звичку хлопці старших класів, то тепер «пробують» в 5-6 класі. Думка про те, що варто кинути приходити до кожного третього, але зважується на цей крок лише кожен 20. Більшість боїться того, що станеться після відмови від куріння. Насправді страшних змін очікувати не варто, а ось приємні, навпаки, будуть. Вже протягом перших 8 годин організм очистить кров від половини окису вуглецю та нікотину.

Ще раз про шкоду нікотину і про варіант відмови від куріння

Не зайвим буде повторити, що сигарети дуже і дуже шкідливі для Вашого організму, адже вони виконують руйнівну функцію, завдаючи щоденний шкоду. Імунітет перший годину намагається перебороти шкідливий чинник, але незабаром слабшає і припиняє боротьбу. Це призводить до виникнення проблем з легенями, серцем, судинами і збільшенням ризику прояви онкологічних хвороб, не кажучи вже про зовнішньому вигляді – тьмяний колір шкіри особи, жовтизна зубів і т. д. Щоб відмовитися від звички, не варто зменшувати дозу і йти до цього поступово, кращий варіант – швидкий відмова від сигарет. Викресліть сигарету зі свого життя і через 2 дні Ви будете відчувати лише психологічний дискомфорт, а фізично перемога над курінням буде Ваша.

Що станеться через 20 хвилин і 8 годин після відмови від куріння

Якщо негативний вплив сигаретами вже вчинено, то може і немає сенсу відмовлятися від нікотину, вважає більшість курців. Але напевно їм невідомий той факт, що в організмі запускається система самоочищення, через 20 хвилин після викуреної сигарети.

Отже, за мінімальний проміжок часу наше тіло починає шлях до здоров’я:

  • приходить в норму серцевий ритм;
  • нормалізується артеріальний тиск;
  • кінцівки набувають нормальну температуру.

А ось для виведення окису вуглецю і половину нікотину з крові знадобитися один робочий день (8 годин). У цей час голова насититься киснем, а організму простіше стане виконувати важливі функції. Вам слід побоюватися цього періоду, оскільки виникне потяг закурити знову, але він триватиме не більше 10 хвилин.

Чого чекати після відмови від куріння через 12 і 24 години

За 12 годин організм зможе повністю очистити кров від окису вуглецю, його рівень прийде в норму. Це дозволить Вашому серцю повноцінно працювати, адже йому потрібно менше зусиль для того, щоб всі системи організму отримали кисень.

Доба без сигарет повернуть Вас до лав некурящих людей, які не схильні до ризику серцевого нападу. ось вісь викурюючи щоденно 1 і більше пачок сигарет, шанси отримати серцевий напад збільшені в 2 рази. Природно, і некурящі люди знаходяться в групі ризику, але їх шанси набагато нижче, особливо у тих, хто займається спортом, нехай без зайвих навантажень, наприклад, таким як спортивна або скандинавська ходьба.

Зміни в організмі через 2 і 3 дні після відмови від куріння

Через 48 годин Ви можете відчути смак їжі по-новому, адже за цей період рецептори смаку загострилися, так і запахи придбали більш яскравий характер. Зараз саме час купити собі смачненьке і насолодитися нею. В організмі зараз повним ходом триває велика чистка, яка полягає у позбавленні легенів від слизу і токсинів. Крім того, Ваше тіло стало вільно від нікотину.

Звичайно, вісь такі неприємні симптоми можуть супроводжувати Вас:

  • відчуття голоду;
  • запаморочення;
  • депресія;
  • занепокоєння;
  • апатія.

Важливо пам ” ятати, що це пройде. Через 3 дня Ви помітите, що сил стало більше, і з’явилася активність і хороший приплив енергії. У цей момент легкі продовжують інтенсивно очищатися.

14 днів після відмови від куріння чого чекати і що буде через 10-15 років

Через два тижні Вас можна привітати з подоланням найскладнішого періоду на шляху до відмови від сигарет. Тепер ризик захворіти на рак горла, стравоходу, порожнини рота знизився в два рази.

Пройшло 10 років, і Ви завдяки своїй силі волі змогли знизити в два рази шансі перенести рак легенів та інших онкологічних захворювань, які пов’язані з пагубною звичкою.

За плечима 15 років без сигарет, чим можна похвалитися? У першу чергу тим, що тепер Ваше серце прийшло в таку форму, начебто Ви й не тримали в руках сигарету. Тіло пройшло 100% відновлення, а значить, довга дорога до здоров’я без нікотину була пройдена не дарма.

Через 20 хвилин після викуреної сигарети організм запускає функцію самоочищення, тому сенс відмовитися від шкідливої звички є завжди. Через 2 тижню проходить складний етап і відбувається майже повноцінне відновлення організму.

Як бачите, життя після відмови від куріння стає краще, адже Ваш організм здоровий, а тіло повно енергії і сил. Найважливіший етап на шляху без сигарет – це Ваше бажання кинути палити, не варто довго обмірковувати з чого почати, прокиньтеся одного разу вранці і почніть життя без нікотину. Щоб було простіше, відразу позбавтеся від всіх атрибутів, пов’язаних з курінням, і не піддавайтеся на «слабинки» організму. Коли виникне бажання закурити, займіться чимось іншим: випийте води, полускайте насіння, зїжте цукерку. Вже протягом перших 14 днів без нікотину організму значно легше стане працювати, а Ви станете ближче до здорового способу життя

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 + six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh