Новини з Австрії

Після Різдва в Австрії посилюється комендантська година

Мутація Omikron поширюється в Австрії, і федеральний уряд та комісія експертів GECKO вважають за свій обов’язок відреагувати

Ресторани мають закриватися 27 грудня о 22.00. Це нове правило поширюється на новорічну ніч. Загалом святкування Нового року не рекомендується. Про це заявила головний лікар Катаріна Райх із Загальнодержавного управління кризою Covid (GECKO) у середу після кризового саміту у Федеральній канцелярії. Нові заходи були запропоновані експертною комісією GECKO та одноголосно підтримані урядом та владою земель.

Відразу після Різдва в Австрії посилюється комендантська година. З 27 грудня заклади комунального харчування закриваються о 22:00. Таким чином, зустріч 2022 року у ресторані буде неможлива.

Крім того, є ще й жорсткість і для заходів у приміщеннях. Для груп до 25 осіб потрібне підтвердження 2G. Для заходів на 500 осіб усі учасники мають мати фіксоване місце. Для заходів на 1000 осіб тест ПЛР необхідний також людям, які були вакциновані двічі. Тільки ті, хто був вакцинований тричі та мав негативний результат ПЛР, можуть брати участь у заходах за участю 2000 і більше осіб.

Великобританія, Норвегія, Данія та Нідерланди оголошені зонами з варіантами вірусу з 25 грудня, що означатиме обов’язковий карантин. Проте ті, хто був вакцинований тричі за допомогою чинного ПЛР-тесту, виключаються із цього списку.

“Ми категорично не радимо широко зустрічати Новий рік. Зустрічайтеся з людьми, які були вакциновані, проходьте тестування, святкуйте у невеликому безпечному колі”, – пояснила керівник GECKO Катаріна Райх. Комендантська година напередодні Нового року о 22:00 – це “важливий сигнал”, який дає зрозуміти, що зараз “не час святкувати”.

Хоча в Австрії вже є високий рівень захисту в порівнянні з іншими європейськими країнами, обережність все ж таки потрібна. За словами Райх, локдаун нещеплених осіб, а також вимога маски та велика мережа тестування показують свої результати в Австрії. Ступінь, в якій оголошені заходи є достатніми чи потрібні додаткові кроки, буде обговорено на новому засіданні GECKO наступного тижня.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України