Авторські статтіВійна РФ проти України

Позапланова інспекція важкого озброєння в ЗСУ показала високу бойову готовність військових

В ході планової інспекції зони АТО міністр оборони України Степан Полторак підняв по тривозі батальйон, який показав блискучий результат.

Про це у своєму Facebook розповів радник президента України Юрій Бірюков.

“Рутинна історія повинна була бути – планова інспекція зони АТО, планова інспекція місць відведення важкого озброєння. Це такі спеціальні барлоги, де стоїть різне, йому за мінським на передку бути ніяк не можна. База відведення техніки танкового батальйону однієї з бригад під … ну , недалеко від першої лінії, хоч і суворо за угодами. Нічого не віщувало раптових або неодинарних подій, хіба що танки – бат повністю на Т-72 “, – пише Бірюков.

Після доповіді керівніцтва “рутинна інспекція” перервалася, відзначає він.

“– Командир, у тобе скільки танків тут?

– Так батальйон укомплектуваний, 31 одиниця. 1 на плановому ремонті, 30 на ходу.

– А скільки екіпажів готових є?

– Так батальйон укомплектуваний, 31 одиниця. І екіпажів 31 одиниця.

– Командир, піднімай по тривозі батальйон. Час пішов”, – передав розмову Бірюков.

За його словами, комбат “завис” на 15 секунд, але потім кинувся виконувати наказ.

“А потім … вжух-вжух-вжух-вжух, як годинник. Сигнальна ракета в повітря, команди по рації. Я свій цікавий ніс потягнув на позиції, бо ще бува у них екіпажі сиділи в машинах “на всякий випадок”. А ось і ні. Хто в комбезі, хто в формі, хто в треніках – екіпажі мчали до машин. Між фоткою в штабному наметі і фоткою колони танків – 9 хвилин і 31 секунда. Ну, не без пригод – ще один танк не зміг стартанути , рвонули 29″, – передав радник президента.

Полторак тиснув усім руки, і відразу ж дав команду нагородити десяток бійців, додав Бірюков.

“Я це все до чого … Я це все до того, що навесні 14-го року одна дуже відома механізована бригада змогла за тиждень мук зібрати і виштовхати 1 (одну) танкову роту. Там ще такий, дуже легендарний, усіма улюблений був командиром роти. На четвертий рік війни танковий батальйон до бою готовий за 9 хвилин 31 секунду “, – підкреслив він.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України