Тепер питання в тому, хто перший офіційно погодиться передати Україні винищувачі
Джерело: Defence Express
Пілоти Повітряних Сил ЗСУ продемонстрували, що українські військові можуть якнайшвидше опанувати західні винищувачі F-16 – про це йдеться у матеріалі Yahoo! News, які посилаються на ексклюзивну внутрішню оцінку Повітряних Сил США.
І попри те, що раніше у США стверджували, що для підготовки пілотів на F-16 потрібно аж півтора року або ж 18 місяців, то результати тестувань двох українських пілотів, які літали на МіГ-29 та Су-27, демонструє, що наші військові можуть опанувати західний літак у рекордні строки – приблизно за чотири місяці.
Пілотів тестували на авіасимуляторі, протягом 11 з половиною годин загалом було проведено 9 тестів – відзначається, що наші пілоти змогли виконати низку “відносно технічних маневрів”, зокрема посадити літак після відмови двигуна, а також обидва змогли “виконати імітаційні атаки на базі параметрів, що передаються під час польоту на симуляторі”.
Відзначається, що одним з “вузьких” місць під час тестувань була складна авіоніка з інформацією англійською – втім, протягом двох тижнів українські пілоти вже “помітно краще” володіли іноземною мовою.
Інша новина про західні винищувачі, яка також варта уваги – згідно з інформацією від видання CNN, Адміністрація Байдена дозволить експорт винищувачів F-16 в Україну, якщо європейські союзники приймуть рішення про передачі літаків.
Це пов’язано зокрема і з тим, що тиск на Білий дім з боку низки членів Конгресу, а також і союзників з питання передачі Україні західних винищувачів тільки зростає. Разом з тим, поки що офіційних запитів на реекспорт F-16 адміністрація Байдена не отримувала.
Загалом якщо ми говоримо про передачу західних винищувачів Україні, то, як і у випадку з танками Leopard, тут йдеться про міжнародну коаліцію з F-16 для України, і раніше Defense Express детально розповідав про те, як може виглядати така коаліція і на які строки можна розраховувати.
Також нещодавно в Міноборони України озвучили й кількість винищувачів F-16, які планує отримати – йдеться про 40-50 одиниць літаків, які будуть сформовані у три-чотири ескадрильї. Крім того, як стверджував, Президент України Володимир Зеленський наполягатиме на тому, щоб питання передачі західних літаків було головною темою як на саміті G7 в Японії, який стартував сьогодні, 19 травня, в місті Хіросіма, Японія, а також на саміті НАТО в Литві, що відбудеться у липні цього року.