Економіка

Пільгова категорія: хто має право в Україні вийти на пенсію достроково

Хто має право на призначення дострокової пенсії за віком

В Україні головним критерієм для виходу на пенсію є не вік, а наявність трудового стажу. Однак деякі категорії громадян мають право на достроковий вихід на заслужений відпочинок.

З квітня 2021-го року пенсійний вік для жінок збільшений до 60 років. Таким чином вік і правила виходу на пенсію у чоловіків і жінок зараз однакові.

Однак жінкам, яким виповнилося 59,6 років до квітня 2021 року, зможуть отримати виплату на півроку раніше (це ті, хто народився з 1 жовтня 1960-го по 31 березня 1961).

До досягнення 60 років, право на пенсію за віком мають жінки 1961 року і старше після досягнення ними такого віку:

Хто має право на призначення дострокової пенсії за віком:

  • особи з інвалідністю по зору I групи – сліпі та особи з інвалідністю з дитинства I групи (тимчасово, до прийняття відповідного закону) – після досягнення чоловіками 50 років, жінками – 40 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу у чоловіків і не менше 10 років страхового стажу у жінок;
  • жінки, які народили п’ятеро або більше дітей і виховали їх до восьмирічного віку, і матері осіб з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до цього віку, мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 15 років із зарахуванням до стаж часу догляду за дітьми (якщо дитину виховує батько, йому призначається пенсія за віком після досягнення 55 років при стажі роботи 20 років);
  • військовослужбовці та деякі їхні родичі, деякі “чорнобильці”
  • ті, хто працював на “шкідливих” роботах

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України