Ціни та податки на пальне не мають критичного впливу на собівартість аграрної продукції.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна повідомив Сергій Куюн, експерт з ринку пального.
«Моє особисте враження та переконання, що вплив цін на пальне і податків на пальне на вартість, собівартість аграрної продукції – дещо перебільшений. Ми робили декілька досліджень – немає там критичного впливу паливної складової на собівартість цієї аграрної продукції, навіть з умовою перевезень тощо», – зазначив він.
Збільшення акцизних ставок на пальне з 1 вересня суттєво не позначиться на цінах на бензин та дизпаливо.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна повідомив Сергій Куюн, експерт з ринку пального, передає кореспондент передає Автопорад.
«З 1 вересня акциз на бензин зростає на 1,5 грн, на дизпальне – менше, ніж на 2 грн, більше зростання, близько на 5 грн, буде на скраплений газ. По бензину, дизелю взагалі не факт, що ми побачимо якісь зміни, якесь зростання, оскільки 1,5-2 грн – це є такі буденні ринкові коливання, які зазвичай споживач навіть не помічає», – зазначив Сергій Куюн.
Більша, порівняно з бензином і дизпаливом, ціна на скраплений газ, зауважив експерт, попри меншу економію, все одно залишиться вигідною для користувачів.
«По скрапленому газу більш суттєве підвищення, там дійсно буде зростання ціни, думаю на ті ж 5 грн вона зросте. Але це не означає, що це моторне пальне втратить свою привабливість. Воно все одно залишиться набагато вигідніше бензину для тих, у кого ГБО є і воно все одно буде вигідним для тих, в кого є великі пробіги, і відповідно це дозволить і далі встановлювати ГБО, нові інсталяції цього газобалонного обладнання робити. Так, дійсно, економія буде вже не така як раніше, але все одно вона буде, і вона суттєва», – пояснив Сергій Куюн.