ЄС|NATO

Підтверджено: Німеччина доставила Україні другу систему протиповітряної оборони Iris-T SLM

Уряд Німеччини офіційно підтвердив доставку Україні другої системи протиповітряної оборони Iris-T SLM, згідно з інформацією, опублікованою на сайті Бундестагу.

Крім того, восьмої партії вантажівок Zetros (у загальній кількості 84) та двох вантажівок 8×6 з вісьмома розкатними контейнерами також було передано українським військовим.

Що являє собою система IRIS-T

Основою ЗРК є ракета IRIS-T (Infra Red Imaging System Tail) з інфрачервоним наведенням, створена на базі одноіменної ракети “повітря-повітря”.

Пускові установки можуть мати колісне (MAN 8×8) або гусеничне шасі (двосекційний всюдихід BvS10) та містять 4 направляючих або 8 контейнерів з ракетами.

Пускова IRIS-T SLM, фото Diehl Defense

Існують модифікації середнього та малого радіуса. IRIS-T SLM дозволяє вражати цілі на відстані до 40 км, а у “коротшій” версії SLS – до 25.

Основним сенсором комплексу є австралійська РЛС CEAFAR GBMMR з 3D-радаром з активною фазованою антенною решіткою (АФАР). Також може застосовуватися німецька РЛС TRML-4D (Hensoldt), яка дозволяє виявляти цілі на відстані до 250 км.

ЗРК IRIS-T вперше "засвітився" на фото. Фото: АрміяInform

Комплекс створений у 2014 році, а єдиним оператором системи з 2019 року є Швеція. Уряд Німеччини видав дозвіл на експорт 23 одиниць Єгипту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України