Право

Підтримувала дії агресора та виправдовувала війну проти України: заочно судитимуть кримську «сенаторку»

Прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальний акт стосовно «кримської сенаторки» (раніше посада мала назву – член Ради Федерації РФ від окупаційної влади Республіки Крим).

З моменту тимчасової окупації Криму ЗС РФ у 2014 році обвинувачена перейшла на бік ворога та активно почала будувати свою «кар’єру». Спочатку займала посаду члена Ради Федерації Федеральних зборів Росії від окупаційної адміністрації РФ в Криму, у 2019 році її призначили повторно.

Після повномасштабного вторгнення Росії на територію України обвинувачувана неодноразово виступала у пропагандистських засобах масової інформації ворожої держави.

У своїх промовах вона публічно підтримувала незаконні дії окупантів та називала, розв’язану РФ війну, «порятунком населення від фашистської ідеології». Обвинувачувана неодноразово закликала до необхідності активізації «спецоперації» та наголошувала, що це робиться з метою «очищення від погані». У своїх виступах «сенаторка» підтримувала вчинення російською армією воєнних злочинів та злочинів проти людяності на українській території, а також висловлювала вдячність «захисникам» та «визволителям».

Дії «сенаторки» кваліфіковано як виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників (ч. 3 ст. 436-2 КК України) та колабораційна діяльність (ч. 6 ст. 111-1 КК України). Обвинувачуваній загрожує до 12 років позбавлення волі.

Прокуратура АР Крим

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України