«Минулого місяця ми провели другий раунд міжурядових консультацій під головуванням прем’єр-міністрів України та Словаччини. Серед ключових тем зустрічі було, зокрема, поглиблення співпраці на рівні громад, у сфері енергетики, відновлення, транспорту та логістики. Головне, що постійний діалог не припиняється, і ми маємо результати. Зокрема, завершується підготовка до запуску потягу “Київ – Братислава” з пересадкою на станції Чоп», – наголосив Віцепрем’єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
За словами Петра Кмеца, домовленість про залізничне сполучення Київ – Братислава буде реалізована у грудні цього року.
«Ми бачимо зростання обсягу вантажних залізничних перевезень як торік, так і у цьому році. Ростуть і пасажирські перевезення. Тому нам так важливо розвивати міжнародне залізничне пасажирське сполучення між Україною та Словаччиною. Вдячна Словаччині за активні кроки до втілення цієї цілі», — зазначила Юлія Свириденко.
Під час пленарного засідання Комісії Сергій Деркач наголосив на ключових пріоритетах відновлення. Йдеться про відновлення енергетики, житла та житлово-комунального господарства, соціальної інфраструктури, транспорту та логістики.
“Ми маємо плідну співпрацю зі Словаччиною у питанні розбудови пунктів пропуску та розвитку транспортного сполучення. Це підтверджує як готовніть Словаччини запустити новий залізничний маршрут, так і активна співпраця з розбудови автомобільних пунктів пропуску. Найближчим часом ми проведемо зустріч щодо Угоди про спільний митний та прикордонний контроль. Поруч з цим, працюємо над розбудовою пункту пропуску “Ужгород – Вишнє Нємецьке”. Наступного року плануємо розділити вантажну та пасажирську смуги, чим збільшити пропускну здатність щонайменше на 20%”, – заявив Сергій Деркач.
Сергій Деркач передав словацькій стороні проєкт Стратегії розвитку та розбудови прикордонної інфраструктури для погодження подальших планів з розвитку спільного кордону.
Під час пленарного засідання йшлось також про внесення змін до Міжурядових угод про пункти пропуску, зокрема в частині використання пункту пропуску “Ужгород – Вишнє Немєцьке” пішоходами та велосипедистами та збільшення вантажопідйомсності пункту пропуску «Малий Березний – Убля» з 3,5 до 5 тонн.
Також, українська сторона порушила питання будівництва нового спільного пункту пропуску «Соломоново – Чієрна». Словацька сторона також висловила зацікавленість у цьому питанні.
Нагадаємо, 7 жовтня в Ужгороді відбулася зустріч між урядовими делегаціями України та Словацької Республіки у рамках другого раунду міжурядових консультацій, під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо.
Алмазна мозаїка https://artstreet.com.ua/ua/catalog/almaznaya-mozaika — це творче захоплення, яке дозволяє створювати яскраві картини з блискучих стразів.…
Купити шафу для одягу з доставленням та гарантією якості. Широкий вибір моделей та приємні ціни…
Астрологи дали прогноз та рекомендації для кожного знаку Зодіаку на 8 листопада 2024 року Овен…
У Латвії розглядають можливість запровадження обов’язкового призову жінок до Служби національної оборони з 2028 року.…
Лукашенко влаштував колгоспне свято, де демонстрував, що він ще хлопець хоч куди, а всі ті,…
Вейпінг прийшов на зміну традиційному курінню. На ринку сьогодні можна побачити електронні сигарети, які відрізняються…