Духовне

Підсумки семінару у Ватикані на тему міграції, біженців та торгівлі людьми

Від 12 до 13 червня у Ватикані відбувався семінар, присвячений мігрантам, біженцям та жертвам торгівлі людьми, організатором якого був Відділ у справах мігрантів і біженців Дикастерії сприяння цілісному людському розвиткові. В ньому взяли участь єпископи та відповідальні за комісії в стравах душпастирства мігрантів і біженців, делегати із понад двадцяти єпископських конференцій, представники Державного Секретаріату й дипломатичних місій Святого Престолу.

Темою дводенного обговорення стали основні виклики, які ставить актуальний міграційний контекст, та пошук безпосередніх, середньотривалих і далекоглядних відповідей, які Церква може на них дати на дієцезальному, національному й регіональному рівнях, залучаючи до цього католицькі організації та чернечі Згромадження. Також звернено увагу на опрацювання «Global Compacts 2018» – двох глобальних пактів, які міжнародна політична спільнота має намір затвердити наступного року з метою узгодження базових критеріїв впорядкованої, безпечної, законної та відповідальної міжнародної міграції.

В перший день делегати представили понад 20 доповідей, які детально описали актуальну мігрантську дійсність, підкреслюючи пов’язані з нею виклики та душпастирську відповідь Церкви. Другий день був повністю присвячений опрацюванню спільних дій в дусі співпраці, керуючись чотирма дієсловами, запропонованими Папою Франциском під час зустрічі з учасниками Міжнародного Форуму на тему міграції та миру (21 лютого 2017): «приймати», «захистити», «підтримати», «інтегрувати».

Учасники семінару наголосили на тому, що пошук відповіді на виклики слід розпочинати від аналізу причин, які спонукають багатьох людей залишити свою батьківщину. Впорядкована, безпечна, законна та відповідальна міграція є можливо лише тоді, коли люди мають дійсно вільну можливість залишатися в місцях свого походження. Із доповідей стало чітко зрозумілим, наскільки дійсність людей, змушених рятуватися втечею, є насиченою та складною.

Для полегшення комунікації та співпраці між церковними структурами, що діють на всіх континентах, Відділ у справах мігрантів і біженців запросив учасників приєднатися до нової цифрової платформи, що допоможе ділитися ресурсами в режимі онлайн, обмінюватися добрими ініціативами й співпрацювати для визначення дій на майбутнє.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України