Економіка

Підсумки 2023: Міністерство відновлення відзвітувало про роботу за рік

Команда Міністерства провела підсумкову зустріч з головами дипмісій та громадськістю, під час якої профільні керівники презентували прогрес по своїм напрямкам за минулий рік та плани на майбутній.

«Міністерство у нинішньому складі було сформоване лише рік тому. Це дало нам змогу реорганізувати роботу і поставити в пріоритет саме відновлення.

Цьогоріч ми почали системну роботу з житловою інфраструктурою та містобудуванням. Успішно працює програма державної допомоги за пошкоджене житло – єВідновлення, за якою вже виплачено понад 2 мільярди гривень. Відсьогодні запущені процеси виплат за зруйноване житло. Також важливим досягненням є прийняття Кабінетом Міністрів постанови про експериментальні проєкти у містобудівній сфері. Йдеться про цифровізацію містобудівної галузі для того, щоб зробити її доступною, прозорою, забезпечити систему архітектурно-будівельного контролю та нагляду.Важливим завданням для нас була відбудова об’єктів критичної інфраструктури та будівництво захисних споруд навколо них. Також після підриву Каховської ГЕС на третій день було розпочато будівництво водогону, який зможе забезпечити водою понад мільйон українців. Будівництво має бути закінчене до кінця року.

Спільно з ВМС ЗС України, Генеральним штабом ЗСУ, Службою безпеки України і Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України запущено Український коридор через Чорне море. Ним вже відправлено 241 судно з майже 8,6 млн тонн вантажу, що є величезним внеском у посилення нашої економічної стійкості.

Також була створена Стратегія регіонального розвитку до 2027 і презентована дорожня карта реформи децентралізації.

Підсумки 2023: Міністерство відновлення відзвітувало про роботу за рік

Це все лише частина проробленої нами роботи. Я вдячний своїй команді, яка щодня викладається до того, щоб Україна рухалась, жила та відновлювалася. Також моя велика подяка міжнародним партнерам за їхню стабільну підтримку, яка є абсолютно неоціненною в процесі відбудови. Низький уклін Збройним Силам України, що тримають навалу російського агресора», – прокоментував Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Підсумки 2023: Міністерство відновлення відзвітувало про роботу за рік

Пріоритетами на 2024 рік Олександр Кубраков визначив зокрема продовження розвитку експортної логістики, як основної складової економічного відновлення України:

  • Збільшення пропускної спроможності автомобільних пунктів пропуску, залізниці, морських портів
  • Розвиток Дунайського портового кластера, як головного альтернативного експортного морського шляху
  • Відновлення та ремонт доріг, залізничних колій
  • Відновлення мостів
  • Покращення відповідного транспортного законодавства
  • Впровадження європейських стандартів енергоефективності

У фокусі лишається житло, у тому числі розширення можливостей єВідновлення, а також відбудова об’єктів критичної інфраструктури, зокрема систем тепло- та водопостачання.

Підсумки 2023: Міністерство відновлення відзвітувало про роботу за рік

Про що говорили інші спікери, а також досягненнями по кожному напрямку роботи Міністерства ми поділимося з вами протягом наступних днів.

Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України