Українське військо

Підсумки з зони АТО за 12 вересня

З невтішного:

1. Прогноз, що напрошувався сам собою, відносно того, що російсько-терористичні війська використовуватимуть перемир’я на Донбасі для максимального нарощування своєї бойової потуги, повністю збувається. Російською бронетехнікою та артилерією вже нікого не здивуєш. Однак на контрольованій бойовиками території нами фіксуються вже й російські зенітно-ракетні комплекси

ППО (зокрема, у районі Донецька), а це вже дещо інша пісня.

Також у Луганській та Донецькій областях, а також на прикордонних територіях РФ російські окупанти створюють учбово-тренувальні табори для підготовки бойовиків по широкому спектру спеціальностей – від механіків-водіїв танків до диверсантів-розвідників.

Все це означає, що якщо Київ вирішить продовжувати бойові дії, вони будуть значно більш напруженими, ніж раніше. Втім, як бачимо, українська влада твердо націлилася на мирне врегулювання конфлікту. Що з цього вийде – побачимо. Давайте вірити у краще.

2. Став зрозумілим сенс нинішньої ротації російських військ. Справа не лише в тому, що окупантів непогано потузали наші війська, і їм потрібна свіжа кров (точніше, гарматне м’ясо). Але і в зміні «неблагонадійного» елементу. Зокрема, у заново прибуваючих підрозділах явно менше військовослужбовців слов’янської зовнішності.

Бачимо тому дві причини. По-перше, все менше «слов’ян» з числа російських військовослужбовців виявляють бажання воювати проти українців. По-друге, резонанс від загибелі солдатиків з околиць Російської імперії буде значно менше, ніж від того, що труни вертаються до Пітера чи навіть Пскова.

Висновок також очевидний: Путін вирішив іти до кінця, і не звертаючи уваги на негативний для нього резонанс у російському суспільстві.

3. Віце-прем’єр України В.Гройсман заявив: сума збитків від конфлікту на сході України складає 11,888 мільярдів гривень. Мова про ті розбурені об’єкти, про які є інформація (а їх нараховано 11325 – це житлові будинки, школи та лікарні, об’ єкти системи енергопостачання та промислові об’єкти). Докладну суму збитків назвати неможливо. Плюс забезпечення вимушених переселенців з Донецької та Луганської областей.

Мені цікаво, як вожачки»ДНР» та «ЛНР» збираються відновлювати убитий ними Донбас, оскільки так жваво рвуться вийти зі складу України? Розраховують на те, що їм все відбудує Путін? Так Путін, бідолага, ніяк Крим переварити не може – там чорт зна що робиться. Плюс колосальні втрати економіки РФ від санкцій (сьогодні рубель показав нові рекорди падіння). Про яку російську допомогу мова?

Задум Москви зрозумілий: чим більше убожіє Донбас, тим легше можна ним керувати за копійки. Але самі мешканці Донбасу, які живуть на окупованих територіях (до слова, як і місцеві бойовички), мають розуміти, яке гетто готує їм Кремль.

З доброго:

1. Президент П.Порошенко сьогодні пояснив: так званий «особливий тимчасовий режим» функціонування місцевого самоврядування на Донбасі не нестиме загрози територіальній цілісності або суверенітету України.

Я, відверто кажучи, не надто розумію, як цей план можуть підтримувати терористи, котрі однозначно заявили, що не бачать себе у складі України. Сподіватимусь, що на Банковій знають щось більше, раз вірять у реальність цього плану.

2. Радник очільника ММВС А.Геращенко повідомив: Україна не видаватиме Росії руфера Мустанга (Павла Ушевця), якого Москва оголосила у міждержавний розшук.

Пустотливий і патріотичний подвиг Мустанга відомий всім: розмальована ним у кольори українського прапора зірка на московській висотці та встановлений на ній прапор України, видно, до цих пір сняться Путіну у нічних жахах. У тому самому страшному сні, де він раптом прокидається з оселедцем і в шароварах.

Тут не зовсім зрозуміло. Якщо Росія не воює проти України і взагалі мирна держава (про що постійно товкмачить Москва), з чого б це вчинок руфера так розлютив Кремль, що той подав аж у міждержавний розшук? Хтось від вчинка руфера постраждав? Якесь майно знищене? Чи українська символіка вже офіційно заборонена в Росії? Забавно виглядає ця істерика Кремля.

В свою чергу, позиція МВС України цілком адекватна. Мустанг – громадянин України, і її святий обов’язок – захистити свого патріота. Так що дірку від бублика їм, а не Мустанга.

3. Російські нафтові компанії «Роснєфть», «Транснєфть», та «Газпромнєфть» потрапили до списку нових обмежувальних заходів ЄС у відношенні до РФ. Підключилися й США: під їх санкції потрапили 5 російських енергетичних компаній, у тім ліку Газпром, Лукойл, Роснєфть.

Рука дядечки Сема лагідно посмикала вим’я священної корови Путіна. Тепер надої очевидно впадуть.

До слова, Путін обурився, що вожака «ДНР» Захарченка ЄС також внесла до санаційного списку. Мов, а цього славного парубка за що?

Я так розумію, Путін сподівався, що Захарченко буде, крім «прем’єрства» підробляти човником та возити йому з Європи норвезького лосося. Зірвалося. Прикро.

4. І з циклу чергового російського дикунства. У Держдумі РФ забажали, щоб екологи оцінили можливу шкоду, яку може нанести будівництво розмежувальних ровів, стіни та інших споруд на кордоні Росії та України. Мов, плани України можуть спричинити значної шкоди флорі та фауні п’яти російських регіонів, вздовж яких буде побудована стіна.

Ну одне слово: виродки. залили кров’ю українських хлопців українську землю, своїми «Градами» вони знищили інфраструктуру цілого українського регіону, стерли з лиця землі ікарні та школи, цілі населені пункти. А коли Україна поставила за мету відгородитися від цієї зграї скажених собак, почала гунявити про загрозу для російських березок та липок.

Видно, що на фоні «санкцій у відповідь» РФ на імпорт одягу з Європи не буде з чого плести постоли.

Дмитрий Тымчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

fifteen + thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.