Авторські статтіТехно

Підроблений додаток для Amazon Alexa піднявся на перші сходинки в Apple App Store

Як повідомляється, додаток OneWorld Software «Налаштування для Amazon Alexa», який був доступний в App Store ще минулого тижня, поки його не видалили, збирало особисту інформацію, таку як ІР-адреси.

Amazon видалила підроблений додаток для настройки інтелектуального динаміка Amazon Alexa, якому вдалося зайняти шосте місце в списку найбільш завантажуваних додатків «Утиліти» в Apple App Store. Додаток OneWorld Software «Налаштування для Amazon Alexa», за повідомленнями, збирає особисту інформацію, таку як ІР-адреси, ідентифікатор мобільного пристрою, браузер, дані про місцезнаходження і т. д.

Згідно зі звітом Venture Beat з посиланням на представника Amazon, додаток було видалено з App Store. Дивно, але додаток швидко піднявся на 6-е місце в чартах «Top Free» в App Store з більш ніж 9 400 оцінками. Тим не менше, виявилося, що це підробка, яка не надто допомагає в налаштуванні пристроїв Amazon. Замість цього він запитує у користувача інформацію, таку як ІР-адреси і серійний номер пристрою при запуску.

Афера була розкрита користувачами, які завантажили його, щоб налаштувати свої колонки Amazon. Люди відзначили, що навіть після декількох годин проходження інструкцій, вони не змогли завершити налаштування свого пристрою. Деякі навіть попереджали інших користувачів про те, що його не можна завантажувати.

Незважаючи на те, що додаток було видалено, це не перший випадок, коли підроблене додаток отримувало рейтинг в App Store. У вересні Apple зняла одну зі своїх найпопулярніших платних службових програм, Adware Doctor, зі свого Mac App Store, щоб запобігти зараженню пристрою шкідливими програмами та файлами.

Завдяки подарунковому сезону, коли колонки Amazon є одним з популярних варіантів подарунків, фальшиве установче додаток Amazon Alexa також змогло піднятися в чарти. Згідно зі звітом Canalys, Amazon зареєструвала 6,3 мільйона поставок інтелектуальних гучномовців у світі в третьому кварталі 2018 року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України