Економіка

Підприємства гірничо-металургійного комплексу України можуть зупинити виробництво через намір НКРЕКП збільшити граничні ціни на електроенергію

Підприємства гірничо-металургійного комплексу України можуть зупинити виробничі потужності через можливе підвищення максимальних граничних цін на електроенергію на ринку на добу наперед (РДН) та внутрішньодобовому ринку (ВДР) та пропонують Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), залишити прайс-кепи на поточному рівні, пише “Інтерфакс-Україна”.

«Підвищення розмірів прайс-кепів – це шлях зростання цін на електроенергію на РДН та ВДР. Якщо це станеться, Нікопольський завод феросплавів (НЗФ) зупиниться. Хоча зараз ми збиткові, все одно ухвалено рішення працювати, але новий рівень збитків через подорожчання електрики призведе до зупинки підприємства», – повідомив директор з економіки та праці НЗФ Олександр Завгородній на засіданні НКРЕКП в четвер.

Він також розкритикував проект рішення НКРЕКП через відсутність аналізу впливу на промислових споживачів. «Зараз ArcelorMittal Кривий Ріг зупинив виробництво сталі, а якщо ще зупиниться НЗФ, то в нашому регіоні будуть проблеми. Тому пропонуємо не підвищувати прайс-кепи до кінця війни», – наголосив топ-менеджер.

У свою чергу директор з економіки та фінансів Марганецького ГЗК Володимир Боднар повідомив, що збільшення прайс-кепів може не дозволити підприємству вийти із простою. «Наразі наше підприємство «стоїть» через постійні обстріли. Ми плануємо запускатись, але розуміємо, що це може і не статися через зростання цін на електроенергію. Пропонуємо не збільшувати граничні ціни ще півроку, поки триває війна в Україні», – сказав він.

За словами головного енергетика Запорізького заводу феросплавів (ЗЗФ) Максима Михайлова, ймовірне збільшення цін на РДН та ВДР після підвищення прайс-кепів призведе до додаткових витрат підприємства у розмірі 43 млн. грн. в місяць.

Головний енергетик Покровського ГЗК Павло Літун додав, що його підприємство неодноразово зверталося до НКРЕКП із пропозицією не піднімати граничні ціни під час війни, оскільки це призведе до збитків. «Наша пропозиція – залишити прайс-кепи на рівні 2022 року до закінчення воєнних дій», – констатував він.

Як повідомлялося, 8 червня 2023 року НКРЕКУ схвалила проект постанови «Про встановлення граничних цін на ринку «на добу наперед», внутрішньодобовий ринок та балансуючий ринок». Зокрема, максимальні прайс-кепи на РДН для годин мінімального навантаження (з 00:00 до 07:00 та з 23:00 до 24:00) зростуть з 2000 грн./МВт-год до 2706,63 грн./МВт- год. і для годин максимального навантаження (з 07:00 до 23:00) – з 4000 грн./МВт-год до 5413,26 грн/МВт-год.

Источник: Интерфакс-Украина

Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України