Авторські статті

Підприємці Хмельниччини виготовили пересувну лазню для бригади ТрО

Хмельничани створили для бійців 86 батальйону територіальної оборони лазню на колесах і відправили її захисникам на південь України.

Ідея виготовити таку лазню виникла у підприємця Володимира Зюськіна півроку тому. Долучилися до її створення інші підприємці разом працівниками «Хмельницькзалізобетон».

Підприємці Хмельниччини виготовили пересувну лазню для бригади ТрО

У пересувну лазню перетворили морський контейнер, розміром 6х3 метри. Змонтували обігрів бані, щоб була подача гарячої води. Встановили дві пральних машини. Усередині все оздобили, утеплили та поставили перегородки. Одночасно там можуть митися шість осіб. Загалом за день роботи помитися і попрати речі у лазні зможуть близько сотні військових.

«У нас була ціль – швидкий нагрів води. За годину і 20 хвилин маємо 700 літрів гарячої води. І процес йде безперервно. Хлопці миються, а вода гріється. Є генератор для подачі води, твердопаливний котел, плюс стоїть тен. Якщо дров немає – генератор буде тагрівати тен. Усе повністю мобільне. Усе, щоб хлопці, коли вилізли з тих окопів і болота, хоч трохи відчули себе в чистоті і порядку», – говорить Володимир Зюськін.

Приблизна вартість пересувної лазні – близько 400 тисяч гривень. Орієнтовно 70 тисяч гривень зібрали завдяки оголошенням у фейсбуці, решту додали представники бізнесу та благодійного фонду.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України