Економіка

Завод корпорації “Ростех” у Кишиневі потрапив під українські санкції

В указі президента Володимира Зеленського від 7 грудня 2023 року кілька юридичних і фізичних осіб зіткнулися з санкціями в Україні.

На це звернув увагу портал NewsMaker, пише “Європейська правда“.

Примітно, що завод “Топаз” в Кишиневі, що належить російській корпорації “Ростех”, був включений в список. Це рішення, яке привернуло увагу NewsMaker і” Європейської правди”, зачіпає 185 фізичних і 101 юридична особа. Серед них завод “Топаз”, Молдавський постачальник компонентів авіадвигунів і виробничого обладнання в Росію.

Інна Линник, генеральний директор заводу і колишній заступник міністра економічного розвитку Придністров’я, також опинилася в списку санкцій через свого подвійного громадянства в Молдові та Росії.

Ці санкції охоплюють різні заходи, включаючи заморожування активів, припинення торговельних операцій, запобігання виведенню капіталу з України, розірвання торговельних угод і повне припинення транзиту ресурсів і транспортування через Україну.

Завод ” Топаз “є дочірнім підприємством ВАТ” Об’єднана двигунобудівельна корпорація”, яка, в свою чергу, входить до складу Російської державної корпорації”Ростех”. Історично завод виробляв обладнання для оборонно-промислового комплексу, а пізніше став постачальником в Росію, поставляючи комплектуючі для авіаційних двигунів і виробничого обладнання.

Варто відзначити, що” Ростех ” вже стикався з санкціями з боку Європейського Союзу і Сполучених Штатів після початку війни на Україні.

До санкційного указу президента Володимира Зеленського від 7 грудня 2023 року потрапив розташований у Кишиневі завод “Топаз”, власник якого входить до російської корпорації “Ростех”.

Про підсанкційне підприємство

Завод “Топаз” – це дочірнє підприємство АТ “Об’єднана двигунобудівна корпорація”, яке своєю чергою входить до російської держкорпорації “Ростех”. У радянську добу він виготовляв техніку для військово-промислового комплексу, а пізніше – постачав до Росії комплектуючі для авіаційних двигунів та обладнання для їхнього виробництва.

Після початку війни в Україні “Ростех” потрапив під санкції Європейського Союзу і США.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України