Про дану знахідку стало відомо ще в далекому 1980 році, але на той момент не надавалося можливості вивчити їх у зв’язку з відсутністю технічних можливостей.
Вчені під Севастополем виявили кладовище субмарин імператорського флоту. Завдяки технічній новинці, вивчення імператорських підводних човнів полегшилось – на велику глибину, де знаходиться більшість останків кораблів, відправився робот-дайвер.
Перший імператорський підводний флот закінчив свою діяльність трагічно – всі підводні човни затопили по закінченню Першої світової війни. Дослідники вважають, що чотири підводні човни були потоплені саме під Севастополем на зовнішньому рейді. Човни «поховано» під глибиною 80 метрів.
Для Давида Берліна це занурення стало «бойовим хрещенням» – хлопець пірнає вперше на таку глибину. Учасники підводної експедиції уточнюють, що в місці поховання кораблів дуже темно і там важко працювати навіть з ліхтариком. Правда, впритул дослідникам так і не вдалося наблизитися до субмарин – вони лежать на дуже великій глибині.
Зате їх помічник, робот «Марлін 350», може опускатися на глибину набагато більше – він передає зображення зі своєї камери на екрани учасників експедиції. Завдяки цьому дослідникам вдасться вивчити кораблі і дізнатися таємниці Першої світової війни.
Для довідки:підводноі човни, такі як «Гагара», «Нарвал», «Кашалот» і «Скат», що будувалися на початку 20-го століття і були доправлені до майбутнім власникам – Російської імперії в Севастополь на поїздах.