Під Харковом завершують будівництво першої черги сміттєперобного заводу. Фото

Перша черга робіт з будівництва нового сміттєпереробного заводу на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів підходить до завершення. Про це 7 серпня, під час прес-туру повідомив директор КП «Муніципальна компанія поводження з відходами» Юрій Суярко.

Він нагадав, що цей унікальний для України проект вартістю понад 40 млн дол. реалізується на кошти Світового банку, а генеральним підрядником є ​​польська компанія.

За словами Юрія Суярка, вже побудована половина нового полігону для складування відходів, а до 1 жовтня завершиться будівництво низки допоміжних будівель на промисловому майданчику. Також найближчим часом там повинні бути встановлені системи збору та очистки фільтрату.

Після цього впродовж року будівництво всього комплексу, з конвеєрами, сортувальними лініями і полігоном, планується завершити повністю. До того моменту нині діючий полігон ТПВ буде рекультивований і підготовлений до видобутку біогазу.

«Наші газові генератори перероблятимуть полігонний газ в електрику, яка продаватиметься за «зеленим тарифом» оператору ринку, а на виручені гроші ми зможемо виплачувати тіло кредиту і відсотки. При будівництві ми застосовуємо тільки передові європейські технології, що запобігають виділенню газу в атмосферу і зараженню грунту фільтратом. Тому ніяких неприємних запахів тут більше не буде, і екологічна обстановка для всіх найближчих населених пунктів відповідатиме всім санітарним нормам», – зазначив Юрій Суярко.

За його словами, новий полігон, за проектом, зможе приймати відходи протягом 15 років, але з впровадженням системи роздільного збору сміття термін його служби значно збільшиться.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

6 − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh