Економіка

Під Харковом завершують будівництво першої черги сміттєперобного заводу. Фото

Перша черга робіт з будівництва нового сміттєпереробного заводу на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів підходить до завершення. Про це 7 серпня, під час прес-туру повідомив директор КП «Муніципальна компанія поводження з відходами» Юрій Суярко.

Він нагадав, що цей унікальний для України проект вартістю понад 40 млн дол. реалізується на кошти Світового банку, а генеральним підрядником є ​​польська компанія.

За словами Юрія Суярка, вже побудована половина нового полігону для складування відходів, а до 1 жовтня завершиться будівництво низки допоміжних будівель на промисловому майданчику. Також найближчим часом там повинні бути встановлені системи збору та очистки фільтрату.

Після цього впродовж року будівництво всього комплексу, з конвеєрами, сортувальними лініями і полігоном, планується завершити повністю. До того моменту нині діючий полігон ТПВ буде рекультивований і підготовлений до видобутку біогазу.

«Наші газові генератори перероблятимуть полігонний газ в електрику, яка продаватиметься за «зеленим тарифом» оператору ринку, а на виручені гроші ми зможемо виплачувати тіло кредиту і відсотки. При будівництві ми застосовуємо тільки передові європейські технології, що запобігають виділенню газу в атмосферу і зараженню грунту фільтратом. Тому ніяких неприємних запахів тут більше не буде, і екологічна обстановка для всіх найближчих населених пунктів відповідатиме всім санітарним нормам», – зазначив Юрій Суярко.

За його словами, новий полігон, за проектом, зможе приймати відходи протягом 15 років, але з впровадженням системи роздільного збору сміття термін його служби значно збільшиться.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

14 + thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.