ЄС|NATO

Під Іловайськом загинуло близько тисячі українських військовослужбовців

  В Іловайському котлі загинуло близько тисячі українських вояків. Про це під час прес-конференції повідомив, голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування подій під Іловайськом Андрій Сенченко.
На переконання Сенченка, у загибелі людей винні найперше начальник Генерального штабу Збройних сил Віктор Муженко, який відповідав за проведення операції і вивід військ з оточення. Провина також лежить і на президенті України Петрові Порошенкові, який відмовився вводити воєнний стан.

«Є стратегічна помилка президента — не введення воєнного стану. Будь-які причини, як то вибори, не виправдовують цього. Президент мав би взяти на себе всю повноту відповідальності і керувати ставкою верховного головнокомандувача. А всі спекуляції, що введення воєнного стану означає оголошення Росії війни, не відповідають дійсності, оскільки, виходячи з діючого закону про оборону, не можна було не вводити військовий стан», – заявив Сенченко.

Помилковим, на думку голови комісії, було і призначення Валерія Гелетея на посаду міністра оборони.

Загалом, як відзначається у попередніх висновках Тимчасової комісії, основна причина не тільки в конкретних рішеннях, а в том, що не була організована належним чином оборона країни, як «система політичних, економічних, соціальних, військових, інформаційних, правових, організаційних та інших заходів щодо захисту держави в умовах збройної агресії».

У своїх висновках комісія також вказує на проблеми з несвоєчасним фінансуванням потреб армії.

«Відсутність єдиного центру організації оборони призвела до нерозуміння стратегічного задуму агресора на кожному етапі», – сказано у звіті.

Одночасно, виконання поставлених завдань майже повністю було покладено на добровольчий батальйон спеціального призначення МВС, «який мав міліцейські функції та був озброєний неадекватно до поставленого завдання».

Джерело: МИ – ПАТРІОТИ УКРАЇНИ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Один коментар

  1. Сумно це все. Такі висновки схожі на правду і я з ними погоджуюсь. Тепер висновки має зробити Президент.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.