Економіка

Новий індустріальний парк з виробництва біопалива побудують під Харковом

У Валках планують побудувати індустріальний парк, де із соломи та мулу будуть виробляти біопаливо, етанол та оцтову кислоту.

Про це передає Голос українською  з посиланням на Vgorode.

Як розповів директор Департаменту економіки та міжнародних відносин Харківської облдержадміністрації Петро Лашин, у Валках планується реконструювати очисні споруди та на 16 гектарах створити індустріальний парк, який у перспективі розширять до 34 гектарів.

На території парку збудують заводи з виробництва біопалива, біодизеля, етанолу та оцтової кислоти, станцію сортування сміття. Як сировина 30-40% буде мул з очисних споруд, решта — рослинні відходи, наприклад солома.

За словами Лашина, проєкт фінансується коштом Державного фонду регіонального розвитку на 90%, решта — співфінансування громади. Зокрема, щодо індустріального парку, буде підведено електропостачання та інші мережі, тут облаштують територію парку, збудують дороги та виконають інші роботи. Наразі завершується оформлення земельної ділянки.

“Проєкт вже на останньому етапі. Ідуть громадські слухання, є детальний план розвитку території. У грудні ми плануємо подавати пакет документів на розгляд Кабміну, Мінекономіки та Мінфіну щодо реєстрації індустріального парку та призначення керуючої компанії. Наступний крок — відкриття фінансування з ДФРР. Це буде типовий пілотний проєкт, по суті, єдиний в Україні з реконструкцією очисних споруд та можливістю створення на цій базі заводів-модулів. Це буде проєкт із переліком необхідних дій для його здійснення у будь-якій громаді області”, – сказав Петро Лашин.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

three × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.