Авторські статтіЗдоров'я

П’ять обстежень, які потрібно регулярно проходити жінці

Незаперечний факт: з годиною потреби і можливості організму помітно змінюються. Але можна і потрібно зберегти здоров’я і хороше самопочуття.

Зберегти здоров’я допоможе регулярне проходження ключових профілактичних оглядів:

1. Мамографія

Рак грудей займає перше місце по смертності серед онкологічних
захворювань, і вже після 30 років ризик розвитку захворювання збільшується в рази. Мамографія — найбільш ефективний спосіб виявлення раку молочної залози. Вона являє собою різновид рентгенівського знімка і дозволяє побачити навіть наймолодші новоутворення.

2. Колоноскопія

Рак кишечника (колоректальний рак) вийшов на друге місце за рівнем смертності від раку. Щороку в країні реєструється понад 50 000 нових випадків захворювання. Необхідно знати, що на початкових стадіях КРР протікає безсимптомно і часто виявляється в тій момент, коли допомогти вже практично нічим не можна. При цьому своєчасна діагностика хвороби дозволяє врятувати 9 з 10 пацієнтів.

Ендоскопічне дослідження товстої кишки (колоноскопія) — «золотий стандарт» діагностики колоректального раку. Його перевага полягає в тому, що в процесі обстеження можна виявити навіть найменшу освіту, а також відразу провести біопсію або видалити виявлене новоутворення для запобігання подальшого розвитку пухлини.

Тобто, всі потенційні проблеми не тільки оперативно визначаються, але і відразу усуваються. Після 40 років лікарі рекомендують проводити колоноскопію хоча б раз в 5 років, а людям, страждаючим захворюваннями кишечника або мають спадкові ризики — щорічно.

3. Перевірка роботи щитовидної залози

Щитовидна залоза виділяє гормони, необхідні для правильного нормального функціонування всіх органів і систем протягом усього життя. Збої у функціонуванні щитовидної залози досить важко піддаються діагностування, так як часто виражаються в самих різних недугах — тут і депресія, і порушення роботи серця, зниження лібідо.

На щастя, аналіз крові допоможе розпізнати причину, показавши надлишок або недолік специфічних гормонів щитовидки. У разі виявлення порушень спеціаліст-ендокринолог підбере лікування або замісну терапію.

4. Ліпідограма

Холестерин — один з найважливіших компонентів нашого організму. Однак, його надмірна кількість негативно відбивається на стані судин і функціонуванні ряду внутрішніх органів, включаючи печінку, жовчний міхур і підшлункову залозу.

Вчасно роблячи ліпідограму, можна виявити потенційно небезпечні зрушення жирового обміну, що лежати в основі серцево-судинних захворювань.

Пять обследований, которые нужно регулярно проходить женщине

5. Тест Папаніколау (цитологічний мазок)

Рак шийки матки — дуже поширене злоякісне новоутворення серед жінок по всьму світу, статистика демонструє понад півмільйона нових випадків на рік.

Цитологічний мазок дозволяє виявити передракові або ракові клітини в піхві і шийці матки. Проводить його варто і до настання сорокаріччя, якщо раніше було виявлено HPV (вірус папіломи людини) і в разі використання гормональних контрацептивів, при порушенні менструального циклу і великій кількості статевих партнерів.

Своєчасно проходячи найважливіші обстеження, можна не сумніватися: здоров’я та життя під контролем. І це додає впевненості — як у собі, так і в майбутньому

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh