Авторські статтіЗдоров'я

П’ять обстежень, які потрібно регулярно проходити жінці

Незаперечний факт: з годиною потреби і можливості організму помітно змінюються. Але можна і потрібно зберегти здоров’я і хороше самопочуття.

Зберегти здоров’я допоможе регулярне проходження ключових профілактичних оглядів:

1. Мамографія

Рак грудей займає перше місце по смертності серед онкологічних
захворювань, і вже після 30 років ризик розвитку захворювання збільшується в рази. Мамографія — найбільш ефективний спосіб виявлення раку молочної залози. Вона являє собою різновид рентгенівського знімка і дозволяє побачити навіть наймолодші новоутворення.

Пять обследований, которые нужно регулярно проходить женщине

2. Колоноскопія

Рак кишечника (колоректальний рак) вийшов на друге місце за рівнем смертності від раку. Щороку в країні реєструється понад 50 000 нових випадків захворювання. Необхідно знати, що на початкових стадіях КРР протікає безсимптомно і часто виявляється в тій момент, коли допомогти вже практично нічим не можна. При цьому своєчасна діагностика хвороби дозволяє врятувати 9 з 10 пацієнтів.

Ендоскопічне дослідження товстої кишки (колоноскопія) — «золотий стандарт» діагностики колоректального раку. Його перевага полягає в тому, що в процесі обстеження можна виявити навіть найменшу освіту, а також відразу провести біопсію або видалити виявлене новоутворення для запобігання подальшого розвитку пухлини.

Тобто, всі потенційні проблеми не тільки оперативно визначаються, але і відразу усуваються. Після 40 років лікарі рекомендують проводити колоноскопію хоча б раз в 5 років, а людям, страждаючим захворюваннями кишечника або мають спадкові ризики — щорічно.

3. Перевірка роботи щитовидної залози

Щитовидна залоза виділяє гормони, необхідні для правильного нормального функціонування всіх органів і систем протягом усього життя. Збої у функціонуванні щитовидної залози досить важко піддаються діагностування, так як часто виражаються в самих різних недугах — тут і депресія, і порушення роботи серця, зниження лібідо.

На щастя, аналіз крові допоможе розпізнати причину, показавши надлишок або недолік специфічних гормонів щитовидки. У разі виявлення порушень спеціаліст-ендокринолог підбере лікування або замісну терапію.

4. Ліпідограма

Холестерин — один з найважливіших компонентів нашого організму. Однак, його надмірна кількість негативно відбивається на стані судин і функціонуванні ряду внутрішніх органів, включаючи печінку, жовчний міхур і підшлункову залозу.

Вчасно роблячи ліпідограму, можна виявити потенційно небезпечні зрушення жирового обміну, що лежати в основі серцево-судинних захворювань.

Пять обследований, которые нужно регулярно проходить женщине

5. Тест Папаніколау (цитологічний мазок)

Рак шийки матки — дуже поширене злоякісне новоутворення серед жінок по всьму світу, статистика демонструє понад півмільйона нових випадків на рік.

Цитологічний мазок дозволяє виявити передракові або ракові клітини в піхві і шийці матки. Проводить його варто і до настання сорокаріччя, якщо раніше було виявлено HPV (вірус папіломи людини) і в разі використання гормональних контрацептивів, при порушенні менструального циклу і великій кількості статевих партнерів.

Своєчасно проходячи найважливіші обстеження, можна не сумніватися: здоров’я та життя під контролем. І це додає впевненості — як у собі, так і в майбутньому

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.