Новини

Петро Цигикал: Важливе значення у забезпеченні прикордонної безпеки мають спільні операції, оперативно-профілактичні та спеціальні заходи

Про це Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал зазначив у Варшаві під час виступу на Міжнародній конференції з безпеки кордонів і внутрішньої безпеки INSEC 2018.

У ході дискусії учасники, серед яких ключові представники органів державної влади Польщі, Європейського Агентства з прикордонної та берегової охорони ФРОНТЕКС, провідних дослідницьких центрів та іноземних служб, акцентують увагу на найбільш важливих питаннях внутрішньої безпеки та безпеки кордонів, а також обмінюються досвідом щодо захисту зовнішніх кордонів Європейського Союзу та протидії злочинності і тероризму.

«Цьогоріч вже проведено 8 операцій з Агенцією ФРОНТЕКС на сухопутних, морських і повітряних кордонах ЄС і України з протидії торгівлі людьми, незаконному вивезенню дітей, контрабанді тощо. У спільних операціях взяли участь 45 українських прикордонників та 22 іноземних експерти. Наразі триває активна фаза операції «КОРДОН-2018», яка, в тому числі, охоплює майже всю ділянку західного кордону України», – сказав Петро Цигикал.

Він наголосив, що важливе місце в забезпеченні прикордонної безпеки займає оперативне співробітництво.

«Спільно з нашими європейськими колегами налагоджено оперативний обмін інформацією за фактами виявлення ознак злочину на державному кордоні для викриття нових схем протиправної діяльності та перевірки інформації щодо осіб, транспорту і вантажів», – додав очільник українського прикордонного відомства.

Петро Цигикал наголосив, що сьогодні саме інтегрований підхід дає змогу забезпечити контрольованість обстановки та належний рівень безпеки на державному кордоні.

«Охорона кордону з Європейським Союзом завжди була і залишається одним із наших головних пріоритетів. Лише спільними зусиллями ми здатні ефективно протидіяти сучасним загрозам у прикордонній сфері», – сказав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

18 − six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.