Петро Цигикал: Цього року кількість оформлених прикордонниками людей може перевищити показник у 100 мільйонів осіб

Такі дані озвучив Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал.

«Цьогоріч прикордонники вже оформили 93 мільйони громадян та майже 19 мільйонів транспортних засобів. І з врахуванням часу, що ще залишився у грудні, цей показник може перевищити 100 мільйонів осіб», – відмітив він.

Петро Цигикал зазначив, що прикордонники продовжують відмічати щорічне зростання обсягів пропускних операцій – в середньому на 4%. При цьому 71% осіб становлять громадяни України (66,4 мільйона осіб), а іноземці – 29%.

«Цьому сприяє запровадження режиму безвізових поїздок в країни ЄС та спрощення прикордонних формальностей, – сказав очільник прикордонного відомства та додав, – Кількість осіб, які скористалися авіаційним сполученням для перетину державного кордону, також зросла на понад 3,2 мільйона осіб».

Крім того, зросла кількість подорожуючих українців на кордоні зі Словаччиною – на 22% та Румунією – на 17%. Водночас, кількість іноземців залишається на рівні 2017 року.

Додамо, що з початку року у пропуску з тих чи інших причин відмовлено майже 29 тисячам осіб.

Відмітимо, для забезпечення ритмічного пропуску громадян та транспортних засобів через державний кордон, адмінмежу з окупованим Кримом та лінію розмежування в районі проведення ООС Державна прикордонна служба здійснює системні заходи. Зокрема, аби недопоскати черг на державному кордоні, прикордонники активно взаємодіють з прикордонними службами суміжних держав та правоохоронними органами. При цьому застосовуються як нові, так і раніше запроваджені методи оформлення громадян. Зокрема перед автомобільними пунктами пропуску, у разі виникнення необхідності, застосовується реверсний рух, а оформлення пасажирів низки поїздів здійснюється як на початкових станціях, так і під час їх руху. Також на окремих ділянках, як, наприклад, на кордоні з Польщею та Молдовою, забезпечується здійснення спільного прикордоного контролю. Такий контроль здійснюється в 10 пунктах пропуску. Крім того, в результаті співпраці з туристичними агентствами та авіакомпаніми персонал прикордонного відомства завчасно отримує інформацію про подорожуючих, що сприяє швидким пропускним операціям великих груп туристів та паломників.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

14 − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh