Новини з Австрії

Право-популісти в Австрії хочуть відмінити податок на суспільне телебачення

В Австрії багато хто так і не отримав реєстраційних листів для нового податку ORF. Що їм тепер робити?

З цього року GIS більше немає, але колектори збору ORF нікуди не поділися. Тепер вони називають себе OBS – ORF-Beitrags Service GmbH. Кожна сім’я в Австрії повинна платити, якщо вона не звільнена від збору через низький доход. Усього нових платників ORF близько 600 000.

Для інформації: будь-хто, хто ще досі нічого не платив, бо не мав телевізора, мав отримати листа в останні кілька днів і тижнів. Але багато хто скаржиться, що так і не побачив інформаційний лист ORF.

На запитання в OBS – ORF-Beitrags Service GmbH не сказали, скільки було скарг на неотримані листи. Зрозуміло одне: «Люди тепер мають зареєструватись на orf.teil.at». Це можна зробити «будь-якої миті, незалежно від листа». Там можна вибрати варіант оплати.

Оплата має бути здійснена в повному обсязі заздалегідь з повідомленням про оплату за 2 тижні. В іншому випадку буде видано нагадування, а потім настане час санкцій. Крім пені за прострочення платежу у розмірі десяти відсотків та інші адміністративні витрати, існує також ризик адміністративного штрафу у розмірі до 2180 євро.

Тим часом FPÖ починає кампанію в Інтернеті проти нового бюджетного податку, відомого як «податок ORF», яку лідер FPÖ Герберт Кікль запустив на домашній сторінці https://orf-steuer.help.

«Ми хочемо дати всім, хто має право на звільнення, інструкцію, як його подати. Ми також хочемо допомогти всім тим, кому зараз доведеться сплачувати податок одразу, подати заяву на відстрочення або розстрочення платежу. Ми вже можемо пообіцяти: якщо FPÖ візьме на себе відповідальність уряду, ми скасуємо цей збір!» – пояснив Кікл.

В ORF прес-секретар FPÖ Крістіан Хафенекер не знайшов жодного гарного слова: «ORF також проводив кліматичну пропаганду на дитячому телебаченні, запрошував кліматичних терористів у свою студію та зробив колишнього зеленого політика «представником клімату». Постійна образа FPÖ та її виборців притаманна ORF, і багато австрійців ще не забули роль державного мовника в період корони як органу урядової пропаганди, включаючи лобіювання вакцинації».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України