Економіка

Перспективи торговельних відносин України з ЄС: виклики та загрози

Майбутнє торгівлі України з ЄС під загрозою через позицію США і внутрішньоєвропейські конфлікти

Наближається закінчення пільгового доступу України до ринку ЄС, Київ намагається отримати чіткі відповіді, а Брюссель вагається, поки підтримка з боку Вашингтона підривається. Обрання Трампа президентом США створило додаткові труднощі, адже він заявив, що підтримка України з боку Сполучених Штатів більше не гарантована. Висловлювання Трампа, що Україна повинна поступитися територією росії, лише погіршили ситуацію.

Зміни в торговельних відносинах

Пільгові тарифні умови, відомі як Автономні торговельні заходи, які було запроваджено у 2022 році, допомогли Україні, стали предметом спору у країнах ЄС. Польща та Франція виступають за введення обмежень на імпорт семи “чутливих” сільськогосподарських товарів. Низька ціна українського цукру навіть після введення тарифів створює виклики для місцевих виробників.

Тиск на перемовини

Відновлення сільського господарства України викликає занепокоєння в ЄС. Незважаючи на підтримку з боку ЄС, українські чиновники відхиляють звинувачення в ринкових порушеннях, стверджуючи, що їхній експорт доповнює, а не загрожує європейському виробництву. Протиріччя у переговорах можуть обмежити доступ України до ринку ЄС. На фоні виборів у Польщі, уряд під керівництвом Дональда Туска переживає, що підтримка українських інтересів нашкодить електорату у сільській місцевості.

Поки Під головуванням Урсули фон дер Ляєн, Київ прагне отримати певність у майбутньому торговельному курсі. Водночас, міністр сільського господарства Віталій Коваль попередив, що невизначеність підштовхує Україну до пошуку нових ринків у Африці та на Близькому Сході. Однак, ЄС залишається найціннішим торговельним партнером через високі ціни та налагоджену логістику.

Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України