Перший супутник зі змінною конфігурацією запустять в 2019 році

Зазвичай конфігурацію супутника задають ще в процесі налагодження на Землі, а на орбіті він просто виконує закладені в нього перед запуском функції. Розробники з британської компанії Eutelsat хочуть змінити підхід, створивши супутник, який можна підлаштовувати прямо на орбіті.

Перший супутник Eutelsat Quantum планується запустити вже в 2019 році. Оператор зможе змінювати деякі настройки прямо з центру управління польотами. Передбачається, що в реальному часі можна буде змінити область, за якою супутник веде спостереження, частоту сигналу і ряд інших параметрів.

Розробники впевнені, що змінність параметрів стане проривом на ринку, так як дозволить налаштувати супутники прямо в процесі їх роботи, адже найчастіше вони проводять на орбіті по 15 і більше років. Тому згодом виконавши свою основну функцію апарат можна буде переналаштувати на інші завдання, що потребують додаткової уваги. Таким чином в Eutelsat збираються вирішити проблему швидкого старіння супутників, що в майбутньому призведе і до зниження темпу, з яким на орбіті накопичується сміття.

Але конкуренцію Eutelsat зможуть скласти мікросупутники, запуск яких, як і виробництво, обходиться набагато дешевше. У «мікросатів» теж є свої прихильники, які вважають, що немає чого платити за те, що може ніколи і не знадобитися. Замість цього краще розробити пару-трійку «малюків», здатних виконувати конкретні завдання.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

10 + 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh