Авторські статті

Першочергова люстрація повинна стосуватися тих, хто порушував закон останні три місяці

Першочергова люстрація повинна стосуватися тих, хто порушував закон останніх три місяці, – правоохоронців, прокурорів та суддів, які брали участь у переслідуваннях та репресіях, та виносили завідомо неправові рішення. Про це в ефірі телеканалу ICTV заявив народний депутат фракції «УДАР» Ростислав Павленко.

«Люстрація повинна відбуватися на двох рівнях. Перший, який має пройти зараз, – люстрація за наслідками дій останніх трьох місяців. Це відповідальність конкретних людей за конкретні дії, які зафіксовані та задокументовані. Коли літню людину, наприклад, засуджують за те, що вона нібито била «беркутівця», а інваліда дитинства засуджують до адмінарешту на підставі невідомих доказів, – це очевидні факти, які необхідно розслідувати та розпочати процес люстрації щодо цих осіб», – наголосив Павленко.

Павленко зазначив, що у МВС вже запущені внутрішні процедури, а комісія та комітети Верховної Ради розпочали власну роботу з розслідування цих фактів. «Одним з наслідків скасування так званої судової реформи є те, що комітети ВР можуть підготувати матеріали і парламент може дати оцінку тим суддям, які вчиняли неправомірні дії», – відзначив народний депутат.

За словами «ударівця», другий рівень – це системна люстрація. «Для прикладу, зараз президентом Німеччини є людина, яка очолювала люстраційну комісію. Коли об’єднувалася країна, були звільнені практично всі державні чиновники. Потім їх брали на роботу до нових установ, однак вони проходили «фільтр» цієї комісії, яка визначала наскільки вони порушували права і свободи громадян. Думаю, що подібну модель можна було б застосувати і в Україні», – сказав Ростислав Павленко.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України