Авторські статтіДуховне

Перший день візиту Папи Франциска до Швеції

Вранці 31 жовтня 2016 року Папа Франциск розпочав 17-ту Апостольську подорож, приурочену спільному лютерансько-католицькому спогадуванню 500-річчя Реформації Мартіна Лютера.

Офіційна зустріч у міжнародному аеропорту міста Мальме, візит ввічливості до королівської родини, участь в екуменічній молитві в лютеранському катедральному соборі в Лунді, участь в екуменічному заході на стадіоні Мальме, зустріч з екуменічними делегаціями – таким був перший день візиту Папи Франциска до Швеції.

Після офіційної зустрічі в аеропорту Папа від’їхав на обід до науково-медичного осередку в місцевості Іґелоза, в конференц-залі якого проводяться зустрічі Конференції Єпископів Північних Країн. У цьому центрі Папа Франциск буде проживати під час своєї короткої поїздки.

Пополудні Святіший Отець насамперед здійснив візит ввічливості до королівської родини. Король Карл XVI Ґустаф та королева Сільвія приймали Папу в королівському палаці Лунду, очікуючи його при вході до резиденції. Після представлення делегацій відбулась приватна розмова Його Святості з королем та королевою Швеції. Потім вони пішки пройшли через невеликий парк на екуменічну молитву до катедрального собору. Численні прочани, переважно мігранти-католики з різних країн Європи та світу, з ентузіазмом вітали Святішого Отця та шведського короля з королевою.

Храм був споруджений у ХІ-ХІІ століттях та був осередком вже неіснуючої католицької архидієцезії Лунду, до якої в ті часи належала вся Скандинавія. Від ХVІ катедральний собор належить до лютеранської Церкви.

Екуменічну молитву очолювали Папа Франциск, Президент Всесвітньої Лютеранської Федерації єпископ Муніб Юнан з Єрусалиму, Генеральний Секретар Федерації священик Мартін Юнґ з Чілі. В молитві брали участь Президент Папської Ради сприянні єдності християн кардинал Курт Кох, лютеранський Архиєпископ Уппсальський Антьє Якелен, католицький Єпископ Стокгольму Андерс Арбореліус.

Проповіді виголосили Генеральний Секретар Федерації Мартін Юнґ та Папа Франциск.

Після проказування «Символу віри» прочитано 5 зобов’язань католицько-лютеранського діалогу. Папа Франциск та єпископ Муніб Юнан підписали спільну Декларацію з нагоди відзначення 500-річчя Реформації та 50-річчя католицько-лютеранського діалогу. Цей акт був супроводжений тривалою овацією.

На закінчення прозвучала спільна молитва за Церкву, за світ, за потребуючих, за біженців. Кожен своєю мовою проказав «Отче наш», а Святіший Отець уділив Апостольське благословення.

Участь в екуменічному заході на стадіоні Мальме, віддаленому 28 кілометрів від Лунду, та зустріч з християнськими делегаціями – це останні події першого дня перебування Папи Франциска у Швеції.

У вівторок, 1 листопада, в урочистість Всіх Святих, Папа зустрінеться з католицькою громадою, очоливши о 9:30 на стадіоні «Swedbank» в Мальме Святу Месу. Після її завершення він від’їде до аеропорту, звідки, після офіційного прощання, відлетить до Риму.

Джерело: Радіо Ватикан

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України