Авторські статтіТехно

На відео зняли перші години життя ембріона

Мікроскоп нового типу дозволив ученим вперше простежити, як іде розвиток зародка ссавців в перші дні життя: починаючи з запліднення яйцеклітини і закінчуючи формуванням бластоцисти, яка прикріплюється до стінки матки. Про це повідомляється в журналі Nature Methods.

Зародки ссавців вкрай чутливі до яскравого світла, яке застосовується в стандартних мікроскопах з високою роздільною здатністю. Інша техніка (мікроскопія площинного освітлення) дозволяє висвітлювати лише один тонкий зріз ембріона, зводячи до мінімуму опромінення живого організму.

Німецькі вчені розробили інвертаційнний мікроскоп площинного освітлення, за допомогою якого їм вдалося зняти розвиток зародка миші від стадії зиготи (заплідненої яйцеклітини) до стадії бластоцисти.

Крім того, вони з’ясували, що диференціація клітин вперше відбувається, коли зародок виростає з восьми до 16 клітин. При поділі  клітини, що залишаються всередині зародка (вісім штук), перетворяться в організм тварини, а клітини на зовнішній стороні (помічені синім кольором) стануть плацентою.

Відео: European Molecular Biology Laboratory (EMBL) 
Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.