Перша дитина в світі народилася з допомогою пересадженої матки, імплантованій від померлої жінки-донора

Дівчинка народилася в Бразилії за допомогою кесаревого розтину через 35 тижнів і три дні і важила близько 2700 р.

Перша дитина в світі народився за допомогою матки, імплантованій від померлої жінки-донора. Пересаджена матка була видалена під час кесаревого розтину і не виявила аномалій.

В даний час пересадка матки доступна тільки для жінок-членів сім’ї, які готові пожертвувати органом. Тому відчувається великий дефіцит живих донорів, але лікарі кажуть, що нова техніка може допомогти збільшити доступність і дати жінкам можливість вагітності.

Деталі про першої новонародженої, народженої після трансплантації матки від померлого донора, були представлені в дослідженні з Бразилії, опублікованому в The Lancet.

Це була перша трансплантація матки в Латинській Америці.

Експерти кажуть, посилаючись на тематичне дослідження, що трансплантація матки від мертвих донорів можлива і може відкрити доступ для всіх жінок з безпліддям матки, без необхідності залучати живих донорів.

Але результати і наслідки пересадки від живих і померлих донорів ще належить порівняти.

Отримувачем пересадки була пацієнтка з безпліддям матки.

Раніше в Сполучених Штатах, Чехії і Туреччини було здійснено 10 інших трансплантацій матки від мертвих донорів, але ця перша, яка призвела до живого народження.

Перші пологи після трансплантації матки від живого донора відбулися у Швеції у вересні 2013 року і були опубліковані в The Lancet. Всього було 39 процедур такого роду, в результаті чого до теперішнього часу було 11 живонароджень.

Безпліддя зачіпає до 15% пар репродуктивного віку. У одній з 500 жінок є аномалії матки з-за вроджених дефектів або несподіваною мальформації, гістеректомії або інфекції.

До появи трансплантації матки єдиними доступними варіантами появи дитини були усиновлення або сурогатне материнство.

Керівник дослідження д-р Данини Ейзенберг з Університету Сан-Паулу в Бразилії сказавши: «Використання померлих донорів може значно розширити доступ до цього лікування, і наші результати підтверджують концепцію нового варіанту для жінок з безпліддям матки».

Перші трансплантати матки від живих донорів були медичної віхою, створюючи можливість пологів для багатьох безплідних жінок з доступом до відповідним донорам та необхідним медичним установам. Тім не менше, потреба в живому донорі є основним обмеженням, оскільки донори рідкісні, як правило, будучи бажають і мають право членами сім’ї або близькими подругами».

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nine − eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh