Авторські статтіЗдоров'я

Перша дитина в світі народилася з допомогою пересадженої матки, імплантованій від померлої жінки-донора

Дівчинка народилася в Бразилії за допомогою кесаревого розтину через 35 тижнів і три дні і важила близько 2700 р.

Перша дитина в світі народився за допомогою матки, імплантованій від померлої жінки-донора. Пересаджена матка була видалена під час кесаревого розтину і не виявила аномалій.

В даний час пересадка матки доступна тільки для жінок-членів сім’ї, які готові пожертвувати органом. Тому відчувається великий дефіцит живих донорів, але лікарі кажуть, що нова техніка може допомогти збільшити доступність і дати жінкам можливість вагітності.

Деталі про першої новонародженої, народженої після трансплантації матки від померлого донора, були представлені в дослідженні з Бразилії, опублікованому в The Lancet.

Це була перша трансплантація матки в Латинській Америці.

Експерти кажуть, посилаючись на тематичне дослідження, що трансплантація матки від мертвих донорів можлива і може відкрити доступ для всіх жінок з безпліддям матки, без необхідності залучати живих донорів.

Але результати і наслідки пересадки від живих і померлих донорів ще належить порівняти.

Отримувачем пересадки була пацієнтка з безпліддям матки.

Раніше в Сполучених Штатах, Чехії і Туреччини було здійснено 10 інших трансплантацій матки від мертвих донорів, але ця перша, яка призвела до живого народження.

Перші пологи після трансплантації матки від живого донора відбулися у Швеції у вересні 2013 року і були опубліковані в The Lancet. Всього було 39 процедур такого роду, в результаті чого до теперішнього часу було 11 живонароджень.

Безпліддя зачіпає до 15% пар репродуктивного віку. У одній з 500 жінок є аномалії матки з-за вроджених дефектів або несподіваною мальформації, гістеректомії або інфекції.

До появи трансплантації матки єдиними доступними варіантами появи дитини були усиновлення або сурогатне материнство.

Керівник дослідження д-р Данини Ейзенберг з Університету Сан-Паулу в Бразилії сказавши: «Використання померлих донорів може значно розширити доступ до цього лікування, і наші результати підтверджують концепцію нового варіанту для жінок з безпліддям матки».

Перші трансплантати матки від живих донорів були медичної віхою, створюючи можливість пологів для багатьох безплідних жінок з доступом до відповідним донорам та необхідним медичним установам. Тім не менше, потреба в живому донорі є основним обмеженням, оскільки донори рідкісні, як правило, будучи бажають і мають право членами сім’ї або близькими подругами».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України