Щитовидна залоза працює, відпочиває й відновлюється, як і всі органи, за певним графіком. Час її роботи — з 20 до 22 години. Тому здавати кров на гормони щитовидної залози в ранковий час безглуздо. Тим більше що можна провести попередній тест самостійно за допомогою йоду, іридодіагностики, долонних ліній і УЗД.
Як перевірити роботу щитовидної залози в домашніх умовах
В період з 10 до 12 години ночі візьміть 5% йод і нанесіть йодну сіточку на зап’ястя обох рук. Чому обох? Тому що щитовидна залоза — парний орган, і кожна складова цієї пари працює по-різному.
Вранці подивіться, на якій руці йод вбрався більше — тобто, зник. Де йод більше вбрався — там більше потреба залози в йоді. Якщо справа зник — патологія у правій частці щитовидної залози, якщо зліва — значити, проблему слід шукати ліворуч. Патологія зазвичай завжди однобічна, як, скажімо, інсульт.
Зробіть знімки обох очей: без спалаху, в режимі макрозйомки, у максимальному розмірі 14 мегапікселів, під хорошим освітленням. Розгляньте ліве око — воно ділиться на 12 зон, в зоні 9.20-9.40 розташована проекція щитовидної залози. Як видно на фото, затемнення в цій області вказує на кісту.
Тепер розгляньте право око — воно також ділиться на 12 зон, представництво щитовидної залози знаходиться в зоні 14.20-14.40. Як видно на фото, немає ніяких затемнень в цій зоні.
Огляньте долоні правої і лівої рук на предмет наявності лінії щитовидної залози. Видно, що зліва лінія щитовидної залози починається глибокої точкою і направляється вниз, до лінії розуму, в тій годину як на правій вона мало виражена, без крапки і не йде вниз.
Пройдіть УЗД, щоб підтвердити інформацію — на фото видно, що кіста знаходиться в лівій частці, що і потрібно було довести: