Здоров'я

Перевірка фактів: Всесвітня організація охорони здоров’я не сказала, що COVID-19 не може передавати від людини людини

Користувачі соціальних медіа діляться відеозаписом із підписом, який стверджує, що Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявила, що соціальна дистанція не потрібна, оскільки COVID-19 не може передавати від людини до людини. Це помилково.

Дану інформацію оприлюднила агенція reuters.

Приклади публікацій можна побачити (тут , тут , тут і тут).

У відео Марія Ван Керхове, технічна ведуча ВООЗ щодо пандемії коронавірусу, розповідає: “З даних, які ми маємо, все ще здається рідкістю, що безсимптомна людина насправді передає далі другорядній особі”.

Це відео поєднується з підписом, який стверджує, що ВООЗ зробила “повний поворот”, і тепер радить, що пацієнтів з коронавірусом не потрібно ізолювати на карантин. Він також стверджує, що організація заявила, що соціальна дистанція не потрібна, оскільки вірус не може передаватись від одного пацієнта до іншого.

Поки Керхове робила коментар у відео, діючі вказівки ВООЗ стверджують, що COVID-19 є заразним захворюванням, яке слід лікувати як таке.

«Люди можуть підхопити COVID-19 від інших, у кого є вірус. Хвороба поширюється в основному від людини до людини через невеликі крапельки з носа чи рота, які розповсюджуються, коли людина з COVID-19 кашляє, чхає чи розмовляє ”, – пояснює ВООЗ на веб-сторінці коронавірусу Q&A (тут).

Через це ВООЗ рекомендує соціальне дистанціювання принаймні на 1 метр навіть між людьми, які «добре не знають впливу COVID-19». (тут).

До чого ця вся новина?

 17 серпня по сайтам новин в Україні набула розповсюдження новина про те, що В ВООЗ закликали країни більше не вводити карантин.

Портали посилалися на портал medikforum.

ВООЗ визначає ізоляцію як відокремлення людей, які хворіють симптомами COVID-19, тоді як карантин – це “обмежуюча діяльність або розлучення людей”, які не хворіють самі, але, можливо, були піддані дії вірусу.

ВООЗ стверджує, що і ізоляція, і карантин є важливими заходами, щоб уникнути зараження інших (тут).

Відповідно до вказівок ВООЗ, хоча сучасні дані свідчать про те, що більшість передач відбувається від людей із симптомами до інших людей при тісному контакті, існує також “можливість передачі від людей, які інфікуються та передають вірус, але в яких ще не розвинулися симптоми”, що називається передсимптомна передача (тут(2019-ncov)-outbreak).

Принципово важливо, що “у деяких людей, заражених вірусом COVID-19, ніколи не розвиваються жодних симптомів, хоча вони можуть передавати вірус, який потім може бути переданий іншим”. Ці люди вважаються безсимптомними.

Після того, як її зауваження про “рідкісну” безсимптомну передачу потрапило під ретельну перевірку, Керхове сказала, що її неправильно зрозуміли і що вона мала на увазі певну “підмножину досліджень”.

“Я використовувала словосполучення” дуже рідко “, і вважаю, що це непорозуміння потрібно констатувати, що безсимптомна передача в усьому світі дуже рідкісна. Те, про що я мала на увазі, було підгрупою досліджень, – сказала Керхове під час сесії з питань питань і відповідей 9 червня 2020 року. – Я відповідала на питання на прес-конференції. Я не заявляла про політику ВООЗ чи щось подібне, я просто намагалася сформулювати те, що ми знаємо ».(тут)

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України