Дубайський аеропорт — один з найсучасніших і найбільших у світі. Не дивно, що цей хаб зважаючи своїх розмірів частенько призводить мандрівників в трепет і навіть жах.
Але не все так страшно — з нашими порадами ви легко зорієнтуєтеся в аеропорту, швидко дістанетеся при пересадці і зможете скоротати довгі години чекання.
Всього в дубайському аеропорту (DXB) три пасажирські термінали і один VIP-термінал. Термінал 1 і Термінал 3 з’єднання єднані транзитною зоною, а вісь до Терміналу 2 потрібно добиратися на автобусі.
Про трансфер між ними поговоримо окремо, а зараз зупинимося на кожному з терміналів:
Термінал 1
Він же термінал імені шейха Рашида, найпопулярніший і місткий. Обслуговує понад 120 авіакомпаній світу (40 стійок паспортного контролю і 60 гейтів). Саме в Терміналі 1 знаходяться магазини Dubai Duty Free, а також безліч ресторанів, бізнес-центр, лаундж бізнес-класу (відкритий, до речі, для всіх), молитовні кімнати і навіть п’є ятизірковий готель.
В Терміналі 1, біля гейта С22 знаходяться знамениті Snooze Cube — затишні кабінки для сну. Година відпочинку на одного обійдеться в $21, на двох — $28 (замовляти можна мінімум на 2 години). Якщо хочете перепочити в цих кімнатах під час пересадки, радимо заздалегідь бронювати номер (це можна зробити тут).
Тут також розташовано п’ять стійок реєстрації транзитних пасажирів. Вони знаходяться в залі прибуття і позначені літерами A і B (для пасажирів Emirates), C і D (для інших пасажирів авіакомпаній) і E (для прибулих в Термінал 2).
Щоб не заплутатися в Терміналі 1, скачайте заздалегідь його карту.
Термінал 2
Він обслуговує лоукостери (базується Flydubai) і чартерні рейсі. Тут також є магазини безмитної торгівлі, ресторани і кафе, але вже значно менше. Для пасажирів першого і бізнес-класів є зручні зали очікування.
Нещодавно Flydubai відкрив у цьому терміналі двоповерховий бізнес-лаунж-зона з безкоштовним Wi-Fi і харчуванням.
Карту Терміналу 2 дубайського аеропорту ви можете скачати тут.
Термінал 3
Самий новий термінал, побудований в 2008 році і повністю відкритий лише в 2011 році. Тут базується авіакомпанія Emirates. Для зручності пасажирів — зали очікування, два бізнес-лаунджа для пасажирів бізнес-класу авіакомпанії Emirates, молитовні кімнати, ресторани, фітнес-центр, магазини безмитної торгівлі, п’яти – і чотиризірковий готелі.
В Терміналі 3 є три стійки реєстрації для транзитних пасажирів, вони позначені G, H і J.
Заздалегідь ознайомтеся зі схемою Терміналу 3, щоб краще в ньому орієнтуватися.
Якщо ви летите з тривалою пересадкою в Дубаї, то швидше будете задаватися питанням, де б скоротати години очікування. А вісь якщо транзит через Дубай короткостроковий — зіткнетеся з деякими складнощами.
Справа в тому, що аеропорт у Дубаї дійсно величезний. Навіть якщо вам не потрібно здійснювати послуги між терміналами, ви легко можете там заплутатися. А вже в разі, якщо другий виліт у вас запланований з іншого термінала — будьте готові до того, що:
- Дорога між терміналами 1 та 3 може зайняти цілу годину (навіть незважаючи на те, що в них єдина транзитна зона)
- Дорога між терміналами 1 та 2 або 3 і 2 і зовсім займає до 2 годин (їхати на шатлі всього 20 хвилин, більше часу витрачається на очікування, митний контроль та реєстрацію на другий рейс)
Трансфер з одного терміналу в інший може затягнутися через багажу. Тому радимо заздалегідь дізнатися у перевізника, можна зареєструвати свій багаж відразу в кінцевому пункті (тоді його перенесуть на потрібний літак без вашої участі). Але така можливість є тільки у випадку, якщо обидва перельоту здійснює одна авіакомпанія або перевізники-партнери.
При пересадці в Дубаї важливо пам ” ятати, що:
- Рейс в Дубай повинен прибути не пізніше, ніж за 3 години до вильоту іншого рейсу, так як ви повинні прибути до виходу на посадку не пізніше, ніж за 45 хвилин до вильоту
- Якщо у вас немає візи ОАЕ, то виліт іншого рейсу за розкладом повинен відбутися протягом 24 годин після прибуття в Дубай
- Ви не можете залишити територію аеропорту без візи ОАЕ
Безкоштовне харчування в аеропорту Дубая
Якщо летите авіакомпанією Emirates рейсом з тривалою пересадкою в Дубаї (більше чотирьох годин), вам повинні видати ваучери на харчування в фастфуд-ресторанах аеропорту. Нічого шикарного вам не запропонують — в основному гамбургери або піца і напій до них. Альо наїстися цілком реально.
Отримати ваучер на безкоштовне харчування можна на інформаційній стійці Emirates в Терміналі №3, пред’явлення явивши посадочні талони.
Безкоштовні дитячі коляски в аеропорту Дубая
Дивно, але в такому величезному аеропорту немає дитячої кімнати, ні ігрових майданчиків або атракціонів.
Єдині блага, якими порадує батьків аеропорт Дубая, є спеціальні дитячі туалети і безкоштовні коляски, які можна взяти на спеціальних стелажах Emirates у всіх терміналах.
До речі, якщо хочете вкласти дитину спати, вирушайте до гейтам В27-28. Тут знаходяться зручні лежаки, якими можна скористатися абсолютно безкоштовно.
Безкоштовний душ в аеропорту Дубая
Зрозуміло, при тривалому перельоті дуже хочеться освіжитися. У дубайському аеропорту подбали про це і навіть дали можливість скористатися душовими безкоштовно. Знаходяться вони в туалетній кімнаті біля Гейта 120 Терміналу 1.
Також є платні душові кімнати біля Гейта 117 Терміналу 1. Вказівників на них чомусь немає, деталі та ціни уточнюйте на інформаційній стійці.