Новини

Перенесення домену: основні аспекти трансферу домену між реєстраторами

Вибір доменного імені — важливий крок під час створення сайту. Популярні домени рідко бувають вільними. Ім’я, що запам’ятовується, зазвичай стає невід’ємною частиною успішного веб-сайту і всього бренду. Іноді доменне ім’я слід перенести до іншого реєстратора. Багато провайдерів пропонують таку послугу. У компанії TutHost безкоштовний перенесення домену, надійний хостинг в Україні та низькі ціни.

Перенесення домену — це процес перемикання доменного імені від одного реєстратора до іншого. Трансфер може знадобитися з різних причин. Можливо, ваш реєстратор, що діє, раптово підвищив тарифи на обслуговування. Ви знайшли вигіднішу пропозицію в іншому місці або волієте об’єднати всі свої домени в одного реєстратора. Часто домен переносять до хостинг-провайдера. Хоч би якою була причина, виконати перенесення можна майже завжди. Є лише кілька винятків.

З яких причин не можна виконати трансфер?

Перенести домен не вийде, якщо:

  • З моменту реєстрації або останнього перенесення минуло менше 60 днів. Таку вимогу висуває ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers). Ця організація розробляє політику щодо доменних імен.
  • Термін дії домену минув. У цьому випадку перенесення не відбудеться, тому що домен недоступний. Спочатку потрібно продовжити його і вже потім переносити.

Інших заборон немає, але в деяких ситуаціях краще почекати з трансфером. Після продовження домену краще почекати 45 днів і лише потім виконувати перенесення. Якщо зробити трансфер раніше, продовження у старого реєстратора скасується, і замість 2 років домен буде продовжено лише на 1 рік.

Деякі компанії ставлять блокування терміном 60 днів на трансфер не лише після реєстрації, а й після зміни контактних даних власника. Уточнити цю інформацію можна у поточного реєстратора.

Важливі моменти при трансфері домену

Послуга перенесення в більшості випадків безкоштовна, і лише деякі компанії беруть гроші за трансфер. Існує інше правило — майже завжди після перенесення слід продовжити домен на 1 рік. Із цього правила є виняток — у зоні .pp.ua продовження необов’язкове.

Перед початком процесу необхідно перевірити, чи не заблоковано домен від перенесення. Зробити це можна у базі WHOIS. Багато реєстраторів блокують домени, щоб їх було складніше вкрасти. Блокування увімкнено, якщо ви бачите такі статуси:

  • clientTransferProhibited;
  • REGISTRAR-LOCK.

Для перенесення потрібно зняти блокування та змінити статус на OK або Active. Щоб зняти блокування, зверніться до поточного реєстратора.

Для початку трансферу знадобиться одноразовий секретний код. Його можна знайти в особистому кабінеті або звернувшись на підтримку. Це EPP key або AUTHCODE — він генерується автоматично із випадкових символів. Цей код потрібно ввести у форму замовлення трансферу нового реєстратора. Код необхідно вводити без пробілів на початку та наприкінці, інакше він може не спрацювати.

Коли трансфер починається, в базі WHOIS домен набуває статусу pendingtransfer. Тепер попередній реєстратор має передати домен новому реєстратору протягом 5-7 днів. Це максимальний термін, але іноді перенос займає лише кілька годин. Перенесення міжнародного домену може зайняти більше часу, трансфер у доменних зонах України відбувається швидше.

У деяких доменних зонах слід підтвердити перенесення. На пошту, вказану в контактних даних власника, прийде лист із посиланням. Перейдіть по ній, щоб підтвердити трансфер. З цієї причини вказуйте діючу електронну адресу.

Під час трансферу сайт продовжує працювати. Іноді збої виникають після переносу. Це відбувається, коли домен спрямований на старі записи DNS, які ви вказали у попереднього реєстратора. Після перенесення він відключає їх, і сайт може бути недоступним. Потрібно вказати нові записи DNS. Якщо ви відразу прив’язали домен до NS-серверів хостинг-провайдера або купили домен та хостинг у однієї компанії, сайт працюватиме після трансферу без додаткових налаштувань.

Як перенести домен

Процес трансферу простий і не вимагає від користувача особливих навичок.

  1. Перевірте в базі WHOIS статус блокування від перенесення. Якщо вона увімкнена, зв’яжіться з реєстратором для зняття.
  2. Отримайте код для переносу у реєстратора.
  3. Введіть домен у форму нового реєстратора, вкажіть код.
  4. Поточний реєстратор може запросити у вас ідентифікатор та юридичну назву організації, до якої ви переносите домен.
  5. Трансфер у міжнародних доменних зонах потрібно підтвердити переходом за посиланням з листа, який прийде електронною поштою.
  6. У більшості випадків доведеться сплатити продовження домену на 1 рік у нової компанії.
  7. Після оплати рахунку розпочнеться процес трансферу.

Трансфер домену — популярна послуга. Вона дозволяє об’єднати домен та хостинг в одній компанії, перенести всі доменні імена до одного провайдера, вибрати найкращі ціни на обслуговування. Саме перенесення у більшості випадків безкоштовне.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України