Авторські статтіЗдоров'я

Перемогти рак грудей без втрат: реальна історія

Видалення грудей при постановці такого діагнозу — звичайна практика: так шанси на одужання, як правило, підвищуються. Можна повністю позбутися пухлини, зберігши обидві молочні залози?

Про це ми поговорили з Оленою: вона пройшла через лікування раку грудей, при якому доктора обмежилися лише видаленням злоякісного утворення.

Як і багато жінок 50+, Олена намагалася стежити за своїм здоров ” ям, особливо за станом молочних залоз: у цьому віці ризик розвитку раку грудей істотно підвищується. Регулярні мамографії міцно зайняли своє місце в списку щорічних обстежень. Якось раз одну з планових відвідувань мамолога випало на ті ж дати, що і поїздка до Відня, в гості до сестри і її сім’ї. Олена попросила рідних підшукати їй гарну клініку для обстеження прямо в австрійській столиці, адже вона знала, що медицина в цій країні знаходиться на найвищому рівні, і зовсім не хвилювалася. Алепід час мамографії у Віденській приватній клініці щось пішло не так…

Победить рак груди без потерь: реальная история

Олена, це була звичайна діагностична процедура?

Так, звичайно. Йшов 2015 рік, мені було 52, і я прийшла на звичайну мамографію, яку треба було пройти у відповідності з графіком, призначеним лікарем. Під час процедури було виявлено утворення, а подальша біопсія підтвердила: освіта злоякісне. Я назавжди запамятала діагноз: інвазивний гормононезалежний рак молочної залози з високим показником чинника агресії пухлинного росту HER2/neu.

На якій стадії було виявлено захворювання?

Метастазів ще не було, проте були сильно збільшені лімфатичні вузли. Це означало, що зволікати і зволікати з операцією було не можна: потрібно було якомога швидше видалити пухлину, пройти «хімію» і опромінення.

Победить рак груди без потерь: реальная история

Ви знали, що вам не будуть видаляти грудей?

Ні, що ви, я готувалася до того, що молочна залоза буде видалена повністю. Поки йшли обстеження, я, звичайно, читала про рак грудей в Інтернеті і знала, що якщо операцію роблять, то грудей обов’язково видаляють – просто для впевненості, що не залишилося ракових клітин в молочній залозі. Грудей зазвичай зберігають тільки в тому випадку, якщо рак виявлений на ранній стадії оперативне втручання взагалі не потрібно.

Чому ваші лікарі вирішили зберегти молочну залозу і видалити тільки саму пухлину?

У Віденській приватній клініці є Центр онкології, де мені і збиралися робити операцію. Я думаю, що там працюють чудові фахівці, які завжди готові до нестандартних рішень. Чула, що місцеві хірурги творять чудеса, навіть якщо практично безнадійний випадок. А мій випадок був досить звичайним, за винятком того, що лікар прийняв рішення зберегти грудей і дозволити мені не тільки видужати, але і залишитися привабливою жінкою.

Як проходили операція, лікування?

Перед хірургічним втручанням пухлина зменшили з допомогою хіміо – та імунотерапії, зупинили її зростання за допомогою антитіл трастузумаб і пертузумаб – ефективність такої схеми лікування підтверджена сучасними клінічними дослідженнями. Тільки після цього була призначений операція, під час якої хірурги видалили ложе пухлини, зберігши грудей. Через деякий час молочну залозу піддали променевої терапії, щоб пухлина точно не повернулася.

Невже все вийшло?

Я теж довго не вірила в те, що це можливо! Але так, все вийшло. Якраз нещодавно закінчилися «тривожні» три роки: період, який найчастіше відбувається рецидив раку грудей. Я добре себе почуваю, всі аналізи хороші, і лікарі в один голос запевняють мене, що можна розслабитися і повернутися до звичайного життя – раку більше нема.

Победить рак груди без потерь: реальная история

І як, виходить повернутися до звичайного життя?

Ті, хто проходити через цю хворобу, змінюються назавжди. Мені неймовірно пощастило – я не тільки жива і здорова, але і зберегла обидві молочні залози. Я радію кожному дню і дякую за це прекрасних лікарів Віденської власності клініки, які подарували мені цю можливість радіти. І ще я б хотіла звернути до всіх жінок, які будуть читати інтерв’ю: любі мої, дорогі, будь ласка, не лінуйтеся робити обстеження регулярно! Все можна виправити, якщо вчасно виявити захворювання і довіритися хорошим хірургам.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.