Авторські статті

Перехід на біометричні паспорти обов’язковий з 14 років 

З метою забезпечення дотримання вимог законодавства України стосовно оформлення паспорта громадянина України нагадуємо: кожен українець, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт.

Слід пам`ятати, не маючи громадянського паспорта, особа не зможе здійснити багато важливих та необхідних дій, реалізувати більшість передбачених законодавством прав та інтересів.

Паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство. Виготовляється він у формі картки, що містить безконтактний електронний носій (ID- картка).

Оформляється паспорт особам, які не досягли 18-річного віку, на чотири роки, а особам, які досягли 18-річного віку — на кожні 10 років.

Звернутися для оформлення паспорта особа повинна упродовж місяця після досягнення 14 – річного віку, а у разі виникнення обставин , у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну – документи подаються протягом одного місяця з дати настання таких обставин.

ID – картка також оформлюється у разі зміни прізвища, втрати паспорта-книжечки, при досягненні 25-та 45-ти річного віку (за бажанням замість вклеювання фотокартки), а також у разі непридатності до користування.

За оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта справляється адміністративний збір у порядку та розмірах, установлених законодавством. Розмір адміністративного збору включає вартість адміністративної послуги, вартість бланка документа та його персоналізації.

За видачу паспорта громадянина України у разі обміну замість втраченого чи пошкодженого сплачується Державне мито у розмірі 34 грн.

До завершення роботи із забезпечення в повному обсязі територіальних підрозділів Державної міграційної служби матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі паспорта громадянина України у формі картки, паспорт може оформлятися у формі книжечки.

Міграційна служба наголошує, що обов’язкової заміни паспорта-книжечки на паспорт – картку законодавством не передбачено. Відповідно до закону всі раніше видані документи будуть чинними до завершення строку їх дії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України