Новини з Австрії

Переговори провалилися – завтра в Австрії відбудеться страйк залізничників

Таким чином, у понеділок з 00:00 до 24:00 весь рух поїздів до Австрії буде зупинено

П’ятий раунд переговорів щодо нового залізничного контракту провалився. Представники роботодавців та працівників звинувачують один одного в тому, що завтра залізничники проведуть попереджувальний страйк на весь день по всій Австрії.

Таким чином, у понеділок з 00:00 до 24:00 весь рух поїздів до Австрії буде зупинено. На дорогу вийдуть лише автобуси та муніципальні транспортні компанії, але не буде регіональних, далеких та нічних поїздів чи приміських електричок.

Спочатку планувалося продовжити переговори в неділю вранці, але план зірвався — позиції переговорників надто запеклі. Ідеї ​​завершення переговорів про укладення колективного договору для приблизно 65 компаній, включаючи ÖBB та Westbahn, були далекі одна від одної.

Представники профспілки vida вимагали підвищення на 400 євро всіх колективних договорів та фактичних зарплат залізничників. Однак це було надто багато для представників роботодавців із Торгової палати (WKO). Після невдалих переговорів профспілка vida розкритикувала бік роботодавців у WKO за те, що вони збільшили свою початкову пропозицію у розмірі плюс 200 євро (і одноразову виплату у розмірі 1 000 євро) у підсумку всього на вісім євро.

«Відповідальність за цей попереджувальний страйк, за наслідки для пасажирів та за економічні збитки, таким чином, лежить виключно на Торговій палаті. Якби вони поворухнулися в останні два місяці і провели серйозні переговори, ми вже давно уклали б угоду», — сказав Таухнер.

«Якщо досі вимоги були надмірними, такий підхід безпосередньо перед страйком є ​​безвідповідальним», — сказав головний переговорник роботодавців Томас Шейбер. «Профспілка своїми нереалістичними вимогами робить усю галузь та її клієнтів заручниками».

«Профспілка vida не була готова поступитися на жодному етапі переговорів», — йдеться у заяві WKO. «Ми рухалися в усіх напрямках і, нарешті, поклали на стіл пропозицію, яка вища за всі колективні договори цього року в усіх інших секторах. Це безвідповідально, що профспілка розпочала страйк за підвищення середньої заробітної плати на 8,44 відсотка за рахунок мільйонів пасажирів», — сказав Шрайбер.

«У мене немає ніякого розуміння цього страйку», — відкрито розкритикував профспілку vida у своїй заяві бос ÖBB Матте. “Сторона роботодавців зробила найвищу пропозицію серед усіх секторів – 8,44 відсотка”, – підтвердив він.

Матте, як і учасники переговорів по обидва боки, вибачився перед постраждалими пасажирами. ÖBB попросила всіх відкласти поїздки, які не пов’язані з необхідністю, або вибрати альтернативні варіанти поїздок. Скасування рейсів Nightjet та EuroNight можуть відбутися вже в неділю ввечері або до ранку вівторка. У разі страйку компанія оголосить подробиці про обмеження, затримки або скасування на сайті oebb.at/streik, канали соціальних мереж ÖBB та в інформаційній службі розкладу Scotty. За словами Шрайбера, всі залізничні компанії намагатимуться якнайкраще поінформувати пасажирів і замінити квитки або дозволити їм залишитися дійсними.

За матеріалами: https://orf.at/
Фото: ORF.at/Christian Öse

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України