Парова броварня графа Станіслава Чацького в Порицьку ( тепер село Павлівка). Фото - Andrii Klenk

Павлівський пивзавод – історія підприємства

Завітавши на сайт Павлівського пивзаводу, був прикро розчарований тим, що майже жодної історичної інформації там не знайшов. Пиво з такою багатою історією і ніхто цього не досліджує. Минулого місяця я заїжджав на завод, щоб придбати «Зелене пиво», яке можна купити чомусь тільки на заводі, розпитував працівників чи є в них музей броварні. На що у відповідь , нажаль, отримував: « який музей?».

Текст, що знаходиться знизу, з сайту пивзаводу. Перші історичні згадки про Порицьку броварню датуються 1887 роком.

Проте, з огляду на відповідний напис, висічений на камені, що зберігся у підвальному приміщенні броварні, офіційною датою її заснування прийнято вважати 1904 рік.

Маєток графів Чацьких знаходився на території нинішнього санаторію-профілакторію «Шахтар». Пиво, яке варилося в містечку, граф возив навіть до Варшави, де воно користувалося дуже великим попитом.

Упродовж 1922-1939 років пивзавод носив назву Порицького (відповідно до назви тодішнього містечка Порицьк). Під час Другої світової війни майже все містечко було зруйноване, вціліла лише околиця, з якої й утворилося селище Павлівка.

Як розповідають старожили, броварня тоді не працювала, але німці її не бомбили. Можливо, берегли для себе, адже сподівалися на перемогу.

Новітня історія Павлівського пивзаводу розпочалася у 1950-х роках, коли в Іваничівському районі було знайдено великі поклади вугілля і на карті Волині з’явилося місто Нововолинськ.

4 грудня 1995 року підприємство було приватизоване зі створенням ВАТ «Павлівський пивоварний завод». В 1998 році завод реконструювали, встановивши в цехах нове сучасне обладнання.

Автор, фото – Andrii Klenk

Фотографія броварні періоду Першої світової війни (публікується вперше) :

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eleven + eighteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh