«Хай Бог буде ласкавий до всіх вас, що не тільки гривневою цеглинкою, а й молитвою, любов’ю, переживанням, усяким добрим духом будували цю святиню», — цими словами владика Йосиф Мілян, протосинкел Київської архиєпархії, звернувся до всіх греко-католиків з нагоди десятої річниці освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ у Києві.
У своєму відеозвернені владика Йосиф зазначив: «Сьогодні хочу привітати всіх вас, дорогі українці в Україні та в усьому світі! Хочу привітати вас із вашим здобутком. Сьогодні відзначаємо і святкуємо пам’ять десятиліття посвяти Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві, у столиці України. Цей наш собор Воскресіння так ідейно вписався в нашу історію, нашого з вами Воскресіння, життя церковного, національного та державного. Ця ідея Воскресіння так логічно вписалася в нашу історію, тому що ми усі до неї причетні».
Відтак архиєрей зауважив, що Патріарший собор під час трансляції виглядає велично, біло та статично, але крапка у його будові буде по завершенні інтер’єру та екстер’єру. «Ми на дорозі до того, щоб оздобити його нашою любов’ю до Бога, до Церкви і до святого храму, до дому нашого з вами Отця, який об’єднує всіх українців, хоч би де вони були, об’єднує в нашому соборі, адже собор єднає! Собор — це центр нашого християнського життя та нашої віри на берегах Дніпра у Києві. Тут — центр ієрархічний. У цьому соборі щоразу молиться Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, Блаженніший Святослав. Звідси посилає свої духовні меседжі на весь світ для тих, хто вірує, для тих, хто будує, для тих, хто бореться з гріхом, для тих, хто щоразу, щонеділі й у свята переступає поріг святого Божого храму і хоче, щоб цей світ ставав яснішим і світлішим. Господь дав нам дуже багато настанов. Кожна з них має неабияку ціну для тих, хто вірує. Тому будьте світлом для світу, щоб, бачивши ваші добрі діла, інші прославляли Отця, що на небі».
Ведучи далі, владика додав, що Патріарший собор є народним, адже в ньому закладена ідея Блаженнішого Любомира. «Ми не потребуємо капіталовкладень держави, політиків і партій. Собор має будувати християнин, вірний нашої Церкви і той, хто бажає покласти цеглинку, навіть п’ять гривень. Тому народе мій, справді від серця сьогодні дякую всім тим, хто поклав п’ятигривневу купюру — цеглинку в будову цього собору. Він ваш, ви долучилися до нього, Господь вам порахує! Вірю, що ця п’ятигривнева цеглинка, яку ви поклали в будову цього собору, повернеться вам сторицею».
Завершуючи своє слово, протосинкел Київської архиєпархії висловив слова вдячності всім, хто підтримав і надалі підтримує будову Патріаршого собору. «Хай вам Бог заплатить у цьому світі та в іншому! Хай Бог буде ласкавий до всіх вас, що не тільки гривневою цеглинкою, а й молитвою, любов’ю, переживанням, усяким добрим духом будували цю святиню. Дай Боже, щоб вона стояла віднині аж довіку. Дай Боже, щоби не закривалися ніколи перед християнським Божим людом її двері. Дай Боже, щоби Господь був ласкавий до своїх вірних, до свого Божого люду, щоби здійснилося все, що просимо. Бо де зберуться двоє або троє в моє ім’я, — каже Господь, там я посеред вас. Дай Боже, щоби народ мій відчув, що в цьому храмі, особливо в цьому храмі, Господь є посеред нас. Вітаю нас усіх з маленьким десятилітнім ювілеєм! Закликаю всіх надалі будувати цей собор в інтер’єрі та екстер’єрі. Цими днями довершилася інсталяція верхньої частини мармурового іконостаса. Завдяки вашій молитві і дії в ім’я майбутнього Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві невдовзі він постане цілісно».
Пресслужба Київської архиєпархії УГКЦ