Пастки на шляху до щастя

«Чим більше дрібниць вважаєш везінням, тим частіше тобі щастить». (с) Ремарк

На багато подій в нашому житті ми реагуємо у стані автопілота. У такому стані дуже складно відчувати почуття свободи і гармонії, що називається щастям. На шляху до нього ми часто стикаємося з «пастками» власних доводів, розвінчання яких дуже важливо для реалізації права на щастя:

1. Я був би щасливішим, якби менше працював

Наш розум часто вдається до цього аргументу, стверджуючи, що ми були б щасливішими, якби не повинні були працювати. Ми уявляємо собі життя, повне розваг, і обманюємо себе, думаючи, що від цього ми б стали щасливішими. Однак саме неробство часто є головним причиною нудьги і депресії. Ми – працьовиті, творчі створення. Ми повинні вирішувати задачі і вдосконалюватись, щоб бути щасливими. Вкладіть душу в щось значуще – і відчуйте різницю!

2. Це не я, це все вони

Наш розум намагається змусити нас повірити в те, що причина нашого нещастя – в інших людях: знайомих, подружжя, батьків… Ми готові розкидати звинувачення наліво і направо, як дитина розкидає іграшки у дитячому садку. Звичайно, для танго потрібні двоє» — як ми звинувачуємо інших, так і вони звинувачують нас. Тієї миті, коли ми беремо на себе відповідальність за своє життя, послужити фундаментом справжнього щастя.

3. Щоб бути щасливим, потрібно «відкрити секрет щастя

Секрет у тому, що секретів щастя або успіху немає. Скільки би не переконували нас книги і наш власний розум, ніяких секретних ключів від дверей Простого людського щастя немає. Ви самі створюєте картину свого майбутнього, формує стратегію і потім старанно працюєте над її втіленням. Тут немає коротких шляхів. Прийняття цього факту просуне вас по шляху щастя набагато далі.

4. Якщо б у мене було…

Наш мозок намагається переконати нас, що ми були б щасливішими, якби у нас була інша робота, інший будинок, інша машина… Повірте, люди з машиною і будинком вашої мрії не більш щасливі, ніж ви. Той, хто прагне міцного щастя, повинен усвідомити, що бочка бажань бездонна, і її ніколи не наповнити доверху. Речі не дарують щастя. Справжнє щастя йде зсередини.

5. Я люблю те, що є, і не хочу змін

Дозволяючи собі думати подібним чином, ми створюємо всі передумови для падіння вниз. Життя — це подорож в постійні зміни. Якісь з них ми контролюємо, якісь-ні. Опір змінам або спроба взяти все під свій контроль приречені на провал. Зміни неминучі. Ви повинні прийняти це і навчитися плисти в безперервному потоці змін. Здатність до адаптації дуже важлива для щастя.

6. Якщо не сьогодні, значить – ніколи

Наш розум часто впадає у відчай і піддається розчарування за кілька кроків від успіху. Наполегливість дуже важлива для досягнення щастя. Ніколи не дозволяйте своєму розуму обдурити вас і прийняти свою поразку. Ви не знаєте, що принесе завтрашній день. Один день — це може бути все, що потрібно для досягнення мрії.

7. Я прийму рішення, коли точно буду знати, що робити

Чим більше ви думаєте, тім швидше ви заходите в глухій кут. Зважування ризиків, аналіз можливостей та прийняття плану — важливі чинники, але нічого не відбувається до тих пір, поки немає рішення і дій. Ми дуже рідко маємо повну інформацію для прийняття рішень. Стоп сумнівам! Невдача — не кінець світу.

8. Мрії збуваються у тих, кому щастить

Розум розповідає нам казки про те, що ми – іграшки в руках долі. Це призводить до думки, що нічого хорошого в такій життя відбутися не може. Ті, що наш розум розцінює як везіння у інших, часто є результатом невидимою тривалої і копіткої роботи. Повірте у свою мрію, і ви будете здивовані, як часто на цьому шляху вас чекає удача.

І ще одна важлива річ, над якою варто серйозно задуматися. Усвідомлення цього може повністю змінити ваше життя: «Щастя не приходить. Приходить вміння його  бачити».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

12 − five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh