Життя

Пастки на шляху до щастя

«Чим більше дрібниць вважаєш везінням, тим частіше тобі щастить». (с) Ремарк

На багато подій в нашому житті ми реагуємо у стані автопілота. У такому стані дуже складно відчувати почуття свободи і гармонії, що називається щастям. На шляху до нього ми часто стикаємося з «пастками» власних доводів, розвінчання яких дуже важливо для реалізації права на щастя:

1. Я був би щасливішим, якби менше працював

Наш розум часто вдається до цього аргументу, стверджуючи, що ми були б щасливішими, якби не повинні були працювати. Ми уявляємо собі життя, повне розваг, і обманюємо себе, думаючи, що від цього ми б стали щасливішими. Однак саме неробство часто є головним причиною нудьги і депресії. Ми – працьовиті, творчі створення. Ми повинні вирішувати задачі і вдосконалюватись, щоб бути щасливими. Вкладіть душу в щось значуще – і відчуйте різницю!

2. Це не я, це все вони

Наш розум намагається змусити нас повірити в те, що причина нашого нещастя – в інших людях: знайомих, подружжя, батьків… Ми готові розкидати звинувачення наліво і направо, як дитина розкидає іграшки у дитячому садку. Звичайно, для танго потрібні двоє» — як ми звинувачуємо інших, так і вони звинувачують нас. Тієї миті, коли ми беремо на себе відповідальність за своє життя, послужити фундаментом справжнього щастя.

3. Щоб бути щасливим, потрібно «відкрити секрет щастя

Секрет у тому, що секретів щастя або успіху немає. Скільки би не переконували нас книги і наш власний розум, ніяких секретних ключів від дверей Простого людського щастя немає. Ви самі створюєте картину свого майбутнього, формує стратегію і потім старанно працюєте над її втіленням. Тут немає коротких шляхів. Прийняття цього факту просуне вас по шляху щастя набагато далі.

4. Якщо б у мене було…

Наш мозок намагається переконати нас, що ми були б щасливішими, якби у нас була інша робота, інший будинок, інша машина… Повірте, люди з машиною і будинком вашої мрії не більш щасливі, ніж ви. Той, хто прагне міцного щастя, повинен усвідомити, що бочка бажань бездонна, і її ніколи не наповнити доверху. Речі не дарують щастя. Справжнє щастя йде зсередини.

5. Я люблю те, що є, і не хочу змін

Дозволяючи собі думати подібним чином, ми створюємо всі передумови для падіння вниз. Життя — це подорож в постійні зміни. Якісь з них ми контролюємо, якісь-ні. Опір змінам або спроба взяти все під свій контроль приречені на провал. Зміни неминучі. Ви повинні прийняти це і навчитися плисти в безперервному потоці змін. Здатність до адаптації дуже важлива для щастя.

6. Якщо не сьогодні, значить – ніколи

Наш розум часто впадає у відчай і піддається розчарування за кілька кроків від успіху. Наполегливість дуже важлива для досягнення щастя. Ніколи не дозволяйте своєму розуму обдурити вас і прийняти свою поразку. Ви не знаєте, що принесе завтрашній день. Один день — це може бути все, що потрібно для досягнення мрії.

7. Я прийму рішення, коли точно буду знати, що робити

Чим більше ви думаєте, тім швидше ви заходите в глухій кут. Зважування ризиків, аналіз можливостей та прийняття плану — важливі чинники, але нічого не відбувається до тих пір, поки немає рішення і дій. Ми дуже рідко маємо повну інформацію для прийняття рішень. Стоп сумнівам! Невдача — не кінець світу.

8. Мрії збуваються у тих, кому щастить

Розум розповідає нам казки про те, що ми – іграшки в руках долі. Це призводить до думки, що нічого хорошого в такій життя відбутися не може. Ті, що наш розум розцінює як везіння у інших, часто є результатом невидимою тривалої і копіткої роботи. Повірте у свою мрію, і ви будете здивовані, як часто на цьому шляху вас чекає удача.

І ще одна важлива річ, над якою варто серйозно задуматися. Усвідомлення цього може повністю змінити ваше життя: «Щастя не приходить. Приходить вміння його  бачити».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України