Авторські статті

Парубій назвав противників закону про РНБО політичними спекулянтами

Екс-секретар Ради національної безпеки та оборони Андрій Парубій прокоментував суперечки навколо оновленого закону про РНБО.

На його думку, внесені до закону зміни відповідають усім правовим нормам, а заяви невдоволених нардепів – лише політична спекуляція та самопіар.

Одним із головних завдань закону Парубій назвав координацію дій усіх силових відомств.

«Однією з найбільших проблем на початку нашої війни проти російських агресорів була координація різних силових підрозділів. Окремо діяли прикордонники, армія, міліція, Нацгвардія. Це все призводило до того, що не було реального механізму для жорсткої та чіткої координації дій по виконанню рішень РНБО. На це і покладена надважлива функція РНБО, що дає можливість безпосереднього прямого впливу на керівників силових відомств», – зазначив Парубій.

Також, зокрема, політик прокоментував розширення повноважень секретаря РНБО:

«Секретарю дається функція контролю та координації за виконанням рішень РНБО. Проте він не отримує жодних повноважень у прийнятті рішень. Він займається лише контролем за виконанням рішень. І тому ці політичні заяви є спекуляцією чистої води та не мають стосунку до реального стану справ».

Нагадаємо, згідно із прийнятими 25 грудня змінами до закону, тепер Рада нацбезпеки та оборони ухвалюватиме рішення щодо оголошення війни, військового або надзвичайного стану, а також про часткову та загальну мобілізацію. Відтепер усі рішення РНБО вступатимуть у дію за президентським указом, а не голосуванням у Верховній Раді. Частина нардепів, зокрема, із Самопомочі, РПЛ та Батьківщини, висловила обурення таким розширенням повноважень та наданим РНБО правом контролю за діяльністю Антикорупційного бюро. Депутат від Радикальної партії Юрій Шухевич назвав РНБО «третім джерелом влади», а сам законопроект – державним переворотом.

За законопроект проголосували 253 народні депутати.

«Ці зміни потрібні для фронту, потрібні для перемоги. Тому так дратують політичні спекуляції, коли люди, заробляючи дешевий піар, забувають про життя хлопців. І не на тому треба робити піар та самореалізацію», – резюмував екс-секретар РНБО повідомляє informator.su

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.