Авторські статті

Парламент має сформувати нову доктрину зовнішньої політики та обороноздатности України

“Парламент має взяти на себе місію формування нової доктрини зовнішньої політики та обороноздатности України. Маємо виправити огріхи у цій царині, допущені до цього часу в українському законодавстві. Саме тому фракція ВО “Свобода” пропонує українському зовнішньополітичному відомству звернутися до держав, які гарантували безпеку України згідно з Будапештським меморандумом 1994 року, зокрема Великої Британії та США, із закликом підписати двосторонні угоди з Україною. Ці угоди дозволять нам наростити обороноздатність держави і захисти Україну”.

Про це, виступаючи у парламенті 1 квітня 2014 року, заявив голова фракції ВО “Свобода” Олег Тягнибок.

Лідер українських націоналістів зазначив, що парламентська фракція “Свободи” також пропонує звернутися до Конгресу США із закликом відродити практику так званого ленд-лізу.

“Зараз у форматі антипутінської коаліції, яка вже почала формуватися після голосування в ООН, треба звернутися до Конгресу США із закликом відродити практику так званого ленд-лізу, який під час Другої світової війни був запропонований Рузвельтом. Це передбачає, що країна, яка потерпає від дій агресора, але не має в достатній кількості фінансів для закупівлі військового озброєння, може позичити ці кошти в инших країн. Після подолання агресії всю військову техніку і взяте в борг озброєння має бути повернуто. У сучасній ситуації тільки це може зупинити путінський рейх, як свого часу був зупинений гітлерівський рейх”, – наголосив Олег Тягнибок.

Парламентар підкреслив, що “Свобода” наполягає на ухваленні низки важливих рішень у царині обороноздатности: “Ми вже неодноразово заявляли, що варто встановити фінансування Збройних Сил України на рівні 5% від ВВП до подолання технічного відставання нашого війська від сусідніх держав. Вважаємо, що треба відновити престижність служби у ЗСУ та инших військових формуваннях, необхідно збільшити грошове утримання військовослужбовців – зараз це дуже важливо. Окрім цього, маємо розв’язати проблему забезпечення житлом військових і надання державою пільгових кредитів військовослужбовцям для придбання житла.

Нам потрібно нарешті розпочати відбудовувати свій військово-промисловий комплекс для забезпечення ЗСУ сучасним українським озброєнням та ефективної участи України у світовому ринку зброї. Окрім цього, негайно маємо припиняти військово-технічне співробітництво з Росією та оперативно налагодити взаємовигідну співпрацю з иншими державами. Треба негайно забезпечити суворий контроль за ціноутворенням і надходженням виручених коштів від торгівлі зброєю до Державного б’юджету України. Вкрай важливо припинити практику бездумного знищення сучасних ефективних зразків озброєння на вимогу инших держав та його продажу на шкоду України. Слід також створити систему вишколу і мобілізації резервістів; “Свобода” пропонує це зробити за швейцарським взірцем. Також маємо відновити систему початкової військової підготовки, цивільної оборони у школах та мережу військових катедр у вишах. Ба більше, вважаємо, що в сучасних умовах треба відновлювати призов до війська. “Свобода” наполягає: зараз час створити ефективну контррозвідувальну службу для гарантування безпеки українського запілля та боротьби проти диверсантів і саботажників”.

Олег Тягнибок заявив: “Варто все-таки підтримати законопроєкти, які допоможуть у фінансуванні ЗСУ. Зокрема, нині ми розглядатимемо проєкт №4491 щодо посилення матеріяльно-фінансового забезпечення обороноздатности держави. Це дасть можливість залучити кошти місцевих б’юджетів, неурядових організацій, фізичних та юридичних осіб. Також йдеться про ініціятиву №4492. Ухваливши цей документ, ми зменшимо суму сплати податку на прибуток тим підприємствам, які допомагають українському війську. Окрім цього, вже назрів закон про люстрацію. Також вимагаємо від Апарату Верховної Ради все-таки зареєструвати наш законопроєкт про вільне володіння зброєю”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.